Každý z nás si jistě pamatuje, ten vzácný okamžik prvního školního dne, kdy odstartoval novou životní etapu. Vzpomínám si, že toho rána krásně svítilo slunce, šli jsme před školu s rodiči, kde byla spousta dětí, vše bylo tak barevné a veselé. Vepředu stály paní učitelky s cedulemi, na kterých byly označeny třídy a my se začali řadit, k té do které jsme měli celý rok chodit. Byl to skvělý a zajímavý den. Na zádech jsem si všichni nesli nové aktovky pro prvňáčky, a v rukou jsem měla krásný kornout s obrázky plný chutných bonbónů,  nahoře převázaný barevnou síťkou, pořízený o prázdninách v NDR.. Rodiče nám dali pac a pusu, symbolické poplivání s přáním hodně štěstí a my vyrazili vpřed až do toho nejposlednějšího pavilónu, kde byly třídy prvňáčků.

Úplně se těším, až jednoho dne také vypravím své dítě do školy, snad bude později taky tak krásně vzpomínat nejen na první školní den.

Jenže než se dítě stane prvňáčkem, je celý rok předškolákem a toto období jistě nese také spousta snah a zvídavosti naučit se novým věcem, které bude potřebovat ve škole. Každý se vyptává, jestli se na školu těší a jestli už má aktovku. Je to vcelku hrůzná představa, když se dítě učí novým věcem, je se sebou spokojené, kolik se toho naučilo a co všechno zná, jenže když nedostalo aktovku ani k Vánocům od Ježíška a za chvíli půjde na zápis do školy, je to vcelku průšvih. Škola se blíží a já se nemohla dočkat tašky do školy. Pamatuji si, jak si mě dobíral tátův kamarád, že prý kde mám tu tašku do školy, že jeho kluci už mají no a že to snad vypadá, že půjdu s igelitkou. Tenkrát mě to na chvíli zarazilo, ale pak pobavilo. Protože jsem byla holka hodná a věděla, že tu aktovku do školy stejně dostanu. A jak jsem se domnívala, tak se i stalo. Školní aktovky jsem se dočkala k březnovým narozeninám. Vše bylo v poho, a jak se říká hrálo. Krásná aktovka s obrázkem psa, puntíky a odrazkou mě nadchla. I materiál byl zajímavý, jako by se trochu leskl, taška byla pevná, prostorná, mnoho a dlouho vydržela.

Časem první aktovky do školy nahradil školní batoh. Ty jsou v dnešní době nejspíš u dětí více oblíbené. A nabídka je tak pestrá, že se nestává, že by měli dvě děti ve třídě batoh stejný. I když tenkrát v naší třídě tašku ze psem stejně nikdo neměl. Při výběru školního batohu pro své dítko dbejte na jeho prostornost, zpevnění zad a polstrování ramenních popruhů, budou v nich nosit spousty potřebností.