Jo, letní počasí je tady, dovolená před námi, prázdniny za dveřmi, a touhy po celý rok někam vyrazit dostávají tvar a směr. Je ten pravý čas pro naplnění cestovatelských přání, naplánovat si dovolenou, užít si léto, odměnit se. Aby Vám však zbylo co nejvíc peněz na zážitky, doporučuji ušetřit hned na začátku a pořídit si levné letenky. Inspirovat se a srovnávat informace můžete na cestovní vyhledávací stránce ALetenky.cz Tato služba je zcela zdarma, slouží Vám k vyheldávání aktuálních letů, a dalších užitečných detailů  mnoha leteckých společností a letišť celého světa.

Vyhledávání letů jako takové je velmi jednoduché, přehledné vysoce informativní. Po zadání výchozí destinace, výběru místa příletu a termínu Vám systém nabídne informace k Vámi požadovanému letu. Například zadáte požadavek pro letenky  Londýn a systém začne vyhledávat aktuální volné lety do Londýna. Nabídne Vám informace, které letecké společnosti tyto lety provozují z Vámi vybraného letiště, časy příletů a odletů, popř. info o přestupech, limitech pro přepravu zavazadel, či informaci o občerstvení během letu. Po kliknutí na Vám vyhovující let jsou nabídnuty možnosti rezervace a jste přesměrování na stránky prodejce letenek,  na konkrétní rezervaci a booking Vaší letenky. Tímto způsobem si tak můžete co nejrychleji vybrat levné letenky dle Vašich požadavků.

A jak to udělat, aby Vaše letenka do New Yorku byla co nejlevnější, a let splňoval všechny Vaše požadavky? Také je to prosté 🙂 Letenku si vyberte co nejdříve, a tak získáte skvělou cenu. Pokud nemáte stanovený pevný termín pro přílet a návrat můžete využít služby, která Vám zobrazí ceny sousedních dní, které mohou být levnější a Vy tak opět ušetříte. Tipem pro levné létání je také výběr letišť např. v sousedních zemích. Tuto možnost jistě rádi využijete, pokud bydlíte v příhraničí. Nemusite tak odlétat z Prahy, ale například z Krakowa nebo Drážďan.