dreveny-difuzorDalší novinkou v oblasti interiérové designu, kterou jsem objevila,  jsou bytové parfémy.  Možná si říkáte: “ jak mohu parfém či vůni, připisovat bytovému designu“? Ale je tomu tak. K dokonalému vybavení a provedení bytu, či představě o něm patří i jeho vůně.  Ve vizuálně krásném, funkčním prostoru v němž pobýváme, pracujeme či  relaxujeme, bychom se měli cítit co nejlépe. K této skutečnosti, k náladě pohody, patří  neodmyslitelně i vnímání vůně daného prostoru.  Bytové vůně, kterých jsem si povšimla mohou však plnit navíc funkci krásného bytového doplňku.

Fungují na základě ponoření bambusových tyčinek do Vámi vybrané vůně.  Podle počtu vložených tyčinek do parfému je vůně intenzivní. Vše tak funguje přirozeně a bezpečně, bez potřeby připojení do elektrické sítě či použití otevřeného ohně.  Bytová vůně má navíc velmi dlouhou trvanlivost a to až 10 měsíců, je zcela nezávadná a protialergenní.  Vůně mohou prospět ke zlepšení zdravotního stavu, zvláště pak psychické pohody, vnitřní soustředěnosti.V nabídce je široká škála různých příjemných vůní, např. zenová zahrada, honey and limet nebo vůně oceán.

Skvostem v tomto směru jsou designově provedené difuzéry.  Jedná se o krásné bytové doplňky, k nimž si pořídíte Vámi vybranou vůni, která se právě z toho „zařízení“ bude vypařovat a šířit vůni ve Vašem domově.   Z toho bytového doplňku budete jistě nadšení a nejen Vás, ale také Vaše návštěvy za to náležitě odmění příjemnou atmosférou. Mě osobně nadchly další možnosti voňavých bytových dekorací, a to bytové vonné kameny,  které si můžete v interiéru rozmístit dle vlastní fantazie, případně jimi doplnit již existující aranžmá.