Včera přijel Martin na bílém koni, a že nám hezky nadělil toho bílého studeného svinstva, ale když už, tak pořádně (jak se zmínil můj bratranec téhož jména), a tak bychom přicházející zimní období měli začít brát vážně. Aneb žabky a sandálky vyměnit za něco teplejšího např. kozačky (mimochodem pro změnu můj přítel nechápe, proč se té věci na nohy takhle říká), požádat babičku o upletení nové módní šály pro tuto zimní sezónu, přitopit tropickým rybičkám v akváriu apod. Ale hlavně dbát na své zdraví!

Jeden z dobrých tipů, jak si zdraví upevnit je otužování, jež jsem si při plavání ve venkovním bazénu dnes s přáteli užila taky dosytosti. Anebo jít na to z jiného konce např. reflexní masáží, která Vám nastartuje imunitu.

Postup je následující: na svém chodidle najdeme druhý kloub na ukazováčků (druhém prstu, vedle palce). Kloub se nachází ve šlapce chodidla, ten 15x třikrát za den zmáčkneme pomocí palce své ruky. Provádíme na obou chodidlech. Údajně to skvěle funguje. Tuto radu mám od svého mistra z jógy, který má uvedenou masáž léty ověřenou. Takže proč to s trochou trpělivosti nevyzkoušet, tu je nutné taky cvičit.

Dalším tipem o kterém jsem chtěla dneska psát, protože na těchto stránkách je tak plánováno každé pondělí (v pondělí prostě pijeme), je jednoduchý recept na velmi chutný a zdravý čaj.

Do velkého hrnku (0,5l) si připravíme: 1 lžičku oblíbeného zeleného čaje a pár snítek máty, nejlépe z letní domácí sklizně. Vše zalijeme horkou vodou, necháme 10 min. vyluhovat. Po vychladnutí přidáme velkou lžíci medu. Med by neměl být zahřát víc než na 50°C, poté ztrácí své léčebné účinky.

A pak, pak už si jen užíváme té skvělé chuti ze zdravého pití.

A jeje, tak mě napadá, snad již poslední myšlenka dnešního dne:

KE ZDRAVÉMU ŽITÍ PATŘÍ CHUTNÉ A ZDRAVÉ PITÍ.