kurkdechce02Jak báječný nápad – elektronická cigareta! Ušetřit si kus zdraví a peněz. Téma kouření, je velmi obsáhlé a můžeme na něj nahlížet z různých úhlů pohledu.  Nejšťastnější z nás, ikdyž si to nemusí plně uvědomovat jsou Ti, kteří nikdy klasickou cigaretu neochutnali, neměli tu potřebu, nebo aspoň při „ochutnávce“ této neřesti si řekli ne, tohle já nechci ani nepotřebuji, a už se ji vícekrát netkli. Bohužel, pak je ta další skupina, která tomuto zlozvyku kouřit podlehla, a dostala se tak do jakési pasti, kdy člověka kouření nijak neobohacuje, jen ho omezuje a nedokáže se s ním silou vlastní vůle či nastavením nejrůznějších předsevzetí zbavit. Vznikl fyzický návyk na nikotin a psychická potřeba. Jedním slovem peklo, pro kuřáka samotného, nehledě na reakci okolí k jeho slabosti. Doby, kdy kouřit bylo módní a in jsou dávno pryč, stále častěji přibývá onemocnění plic, které se s nikým nemazlí. Příkladu ve svém okolí, co vše je špatně máme možná dost, ale pořád nám chybí kus vůle přestat či omezit spalování těch prokletých tabákových trubiček v kuse papíru, cigaret.

Jedna z věcí, která kuřáka může napadnout – toho, který se má rád – kéž by to kouření bylo aspoň zdravé, nebo aspoň nebylo tak drahé, to zase napadne toho, který si spočítá kolik ho tato neřest stojí v každodenních přímých nákladech. Pak s tím vše různě bojuje, dává si již zmíněné předsevzetí, obvykle na Nový rok a obvyklý výsledek není zrovna uspokojivý.  A tak mě napadá, proč to nezkusit s elektronickou cigaretou. Může to být přece řešení, alternativa „zdravějšího kouření“.

Na trhu se objevila nabídka dotované elektronické cigarety. Pro ty,  kteří se s tímto výrobkem ještě vůbec nesetkali dodávám, že se jedná o elektronický výrobek ve tvaru klasické cigarety, při jehož používání se nevytváří jedovatý karcinogenní kouř, ale vzniká jen čistá nikotinová pára. Elekronická cigareta je levnější, protože 20 cigaret Vás vyjde na 30 Kč, a samotná e-cigareta jen na 490 Kč. Tu máte na opětovné použití a k této cigaretě dostanete kapsle na 6 měsíců. Ušetříte tak zhruba 900 Kč měsíčně. kurkdechce01

Můžete zapomenout na dehet, nepříjemný kouř, můžete kouřit, kde chce. eCigareta je zdravější, levnější a voňavější.  Právě zachování klasického tvaru cigarety, vdechování pouze čistého nikotinu, bez dehtu a karcinogenních látek vede k zásadnímu omezení zdravotních rizik. Výhod, které elektronická cigareta nabízí je spousta, pro ty z Vás, kteří se ještě nerozhodli ji vyzkoušet uvádím například tyto výhody:

1. Zásadní již zmíněná – nevdechujete dehet a další chemikálie a jedy takže šetříte své zdraví.

2. Myslíte na lidi ve Vašem okolí – neobtěžujete okolí kouřem a pasivním kouřením. Vypouštíte viditelný dým, který nezapáchá kouřem aneb kuř kde chceš

3. Neublížíte, nezničíte – při používání elektronické cigarety Vám neodpadává popel všude možně, nemůže s ní propálit nikomu oblečení.

4. Netrpíte kuřáckým kašlem a přitom si můžete vybrat ze široké škály výrazných příchutí a rozmanitých náplní.

….

Prostě a jednoduše, jestli chcete kouření omezit nebo úplně od něj upustit elektronická cigareta Vám prostě pomůže!

A já Vám držím pěsti a přeji krásný voňávy a zdravý den 🙂