kolokramTak nějak se nám ten aprílový měsíc blíží ke konci, počasí začíná být co k čemu, a tak si říkám, že je čas provětrat si hlavu na čerstvém vzduchu. Nastává čas vytáhnout paty z tělocvičen a fitness center a vyzkoušet si svou kondičku v opravdovém terénu. Že si matně vzpomínáte na zaprášené kolo v koutě, sklepě či na půdě? Ano, zima byla dlouhá a oddaní cyklisté již jistě mají nějakou tu jarní stovku za sebou. My co jsme čekali na teplejší počasí a na to, až se příroda více zazelená, máme ten pravý čas, dát dokupy svého dvoukolého miláčky nebo se poohlédnout po novějším modelu kola.

Virtuální dveře se svou nabídkou nám tentokrát otvírá kolokrám.cz Nabídka značek výrobců je velmi bohatá a každý si zde jistě najde to své. V případě, že uznáte za vhodné, si svoje stávájící kolo ponechat, protože by jste to odloučení těžko snášeli, je zde na výběr spousta součástí a dílů, pro údržbu kola, které je nutno čas od času vyměnit pro bezpečnou jízdu a pohodový výlet. Určitě nebude od věci výměna sjetých plášťů a promazání převodů, pořízení nových blatníků či pedálů. Nezapomeňte přikoupit také pár nezbytných věcí ke kolu, pokud je tedy ještě nemáte. Hlavně tedy cyklistickou přilbu, cyklo láhev, když Vám vyschne v hrdle, zámek a osvětlení kola. Zvolte pohodlné sedlo a vhodná řidítka. V případě, že budete chtít trochu pomachrovat či si sladit kolo do oblíbených barev, nabízejí se zde také tuningové díly jako jsou kazety, kladky, objímky či rychloupínáky.

V případě, že na výše zmíněná řešení nejste, vyberte si rovnou nové kolo se vším všudy. Zvažte, kam všude a hlavně, kde nejčastěji se na něm budete vydávat, do jakého terénu se pustíte, nebo jaký terén je ve Vašem okolí, kde budete kolo nejčastěji používat. Ne příliš uvážené by bylo kupovat si horské kolo, jen proto, že jej má spousta lidí a pachtí se na nich po rovinaté asfaltové cestě a okolních cestičkách Vašeho městečka od kterého jsou hory kilometry vzdáleny 🙂 Řešením pro kombinovaný terén jsou kola trekingová. V posledních letech se prodejci kol nebojí taktéž nabízet kola klasická, městská. Jejich vzhled není příliš sportovní, spíše zavání retro stylem, ale mají jistě své kouzlo a místo v cyklistice.