lysa horaRodinné výlety, víkendové aktivní odpočívání, turistika po českých horách, návštěvy zámků a hradů na to se jistě všichni těšíme. Víkend je před námi a možnosti kam si vyjet se otevírají. Také se blíží období hudebních festivalů a openair akcí, tanečních workshopů a v neposlední řadě letních táborů. Vše nás láká k tomu, abychom vyrazili ven, na čerstvý vzduch a řádně si vychutnali všechny možnosti zábavy či aktivního odpočinku. Osobně jsem už letos stihla navštívit Karlštejn a chtěla vyrazit do okolních kopečků, ale špatně odhadnuté počasí mě od dalšího výletování odradilo. Holt neměla jsem s sebou vše potřebné. Na neplánovaný výlet to byl i tak krásný zážitek a počasí se nakonec umoudřilo. Další, už však plánovanou akci jistě nepodcením a řádně se na ni připravím. Tou by měl být výlet do hor.

1. máje se chystáme vyrazit na výšlap na Lysou horu. Je to jakási téměř zapomenutá tradice naší partičky, co téměř každý víkend ve školních letech jezdila do hor.  No a jak už to tak bývá, tak základem je vhodná obuv. Do terénu nejlépe treková obuv, tu už mám vyřešenou a stále v dobrém stavu. Jen jsem se tak dívala při přebírání jarních a letních bot, že sandály, které jsem měla posledních pět let už potřebují vyměnit za nové. Tentokrát jsem si vyhlídla sportovní dámské sandály se špičkou na chránění prstů z voděodolné kůže. Tuším, že vydrží déle a letní výlety budou v nich stejně v pohodě. No a když už jsme u té výbavy a pořizování nových věcí, tak si nejspíš na outdoor shopu přikoupím i nějaké to oblečení. Nová outdoorová bundu v pestřejších barvách bude příjemnou změnou. Člověk se přece za tu týdenní či měsíční dřinu v práci musí také něčím krásným a funkčním odměnit. Tak proč ne zrovna outdoor oblečením, když je v plánu výlet.

Jestli máte v plánu také někam brzy vyrazit, což doufám, že ano. Tak Vám přeji perfektní výlet, príma zážitky – hlavně ty příjemné. A jestli budete chrnět venku, tak určitě pohodový teploučký spacák a dobře impregnovaný stan. Mějte se fain 🙂