Některým ženám bůh nadělil husté a dlouhé kadeře, ostatní ženy měly při rozdávání „do vínku“ zase smůlu, vlasy mají naopak jemné a řídké. Existují však způsoby, které docílí toho, že vlasy vypadají hustěji a silněji.

1. Klasika v podobě šamponu a kondicionéru

Je jasné, že ženy s řídkými vlasy by měly používat šampon a kondicionér speciálně určený pro jejich typ vlasů. Obsahují totiž přísady, které pomáhají obnovovat a posilovat vlasy. Vyhnout by se měly přípravkům hydratačním, které způsobují to, že vlasy jsou zplihlé.

2. Lak na vlasy

V dnešní době je velký výběr i mezi laky na vlasy. Pro zplihlé a řídké vlasy volte objemové laky, které obsahují polymery neboli silikon, který vlasy pokryje a vyplní. Díky tomuto kouzlu vlasy vypadají hustější.

3. Správná technika vysoušení

Věda je i ve vysoušení vlasů. Vždy vlasy vysoušejte v předklonu přehozením vlasů dopředu a prsty jakoby vlasy nadzvedávejte a čechrejte. Téměř vysušené vlasy pak pomocí velkého kulatého kartáče upravte tak, jak jste zvyklí. Po celou dobu je dobré používat středně teplý vzduch.

4. Tupírování vlasů

Tupírování vlasů je snad nejstarší a nejúčinnější způsob v jejich úpravě. Díky této vychytávce vlasy okamžitě nabudou na objemu. Tupírujte vždy od středu ke kořínkům.

5. Pěna pro objem vlasů

Mezi další vychytávky patří pěny na objem vlasů. Aplikují se do ještě mokrých vlasů před vysoušením. Jsou ale i pěny, které se používají k závěrečnému stylingu vlasů. Většina lidí místo nich používá gel, který má ale úplně opačný efekt než ten, který potřebujete.

6. Prodloužení vlasů

Dnes již tuto techniku používá celá řada žen, aby své vlasy prodloužily nebo zhustily. Jsou různé techniky, k domácímu aplikování můžete využít prameny tzv. klipy, které se na vlasy jednoduše připnout. Pro dlouhodobější výdrž navštivte kadeřníka, který prodlužování vlasů provádí.

7. Melír nebo barevné proužky

Oklamat svůj objem můžete i pomocí barev. K tomu vám pomůže kadeřník, který se vyzná v barevnosti světlých a tmavých tónů.

8. Jezte vitamíny

Stejně jako tělo . tak i vlasy potřebují živiny ke správnému růstu. Vitamíny pomohou posílit vaše vlasové folikuly a obnovit jejich růst. Běžně se prodávají různé multivitaminové doplňky, avšak pokud si nevíte rady, v lékárně vám jistě poradí, jaké vitamíny jsou pro vás nejvhodnější.

Pokud se se svými vlasy trápíte, poraďte se s vlasovým specialistou nebo kožním lékařem.