face bgDnes si povíme pár slov na téma, jak vypadat krásně, pečovat o svou pleť a pokožku. Nebudeme si nic nalhávat a vezmeme péči o náš zevnějšek pěkně od podlahy nebo raději začneme od hlavy, protože na horní část našeho těla, zejména tedy na obličej je soustředěna nejvyšší pozornost lidí, se kterými přicházíme do styku. Každá žena si přeji vypadat skvěle, touží po tom, aby byla žádána uznávaná lidmi ve svém okolí. Jenže milé dámy, ruku na srdce, většinou svému zevnějšku nevěnujeme tolik pozornosti nebo ne vhodným a kompletním způsobem jako například tomu, abychom stihly každý den plnit hromadu nejrůznějších povinností. Obzvláště v dnešní době, kdy na nás působí spousta vnějších negativních vlivů, je důležité si vytvořit správný návyk v péči o pleť. Začněme proto již dnes, nebo se o to alespoň pokusme. Ať už nám je kolik chce, vždy můžeme vypadat skvěle. Přijměte tedy pár jednoduchých, časově nenáročných tipů a triků, jak o svou pleť pečovat, aby vypadala a byla krásná a zdravá.


1. Inventura koupelny
Ano, ano, v prvé řadě musíme přebrat veškerou kosmetiku v péči o obličej. Vyřadit archivní kousky z poliček v koupelně. Připravit si místečko na výsluní na přírodní kosmetické výrobky, které budou Vaši pleť rozmazlovat a hýčkat. V případě, že nejste zvyklá používat noční krémy, doporučuji dát si jej na noční stolek či poblíž Vašeho pelíšku. Je to velmi praktické, když v posteli zjistíte, že jste své pleti zapomněla dopřát noční péči.

2. „Já se malovat nemusím, jsem hezká i bez make-upu“ aneb jak pečovat o pleť po ránu, aby byla opravdu hezká a zdravá
Je jen na Vás, jestli se rozhodnete, používat dekorativní kosmetiku. Ale velmi důležitým základem je čištění pleti, ať už se líčíte či ne. Jemně se liší dle typu pleti, podle toho, zda-li máte pleť suchou, smíšenou nebo mastnou. Pro pleť mastnou a smíšenou jsou vhodné pleťové mycí gely, pro mytí ihned po ránu. Pleťi suché postačí ošetření pleťovou vodou. Po té u všech typů pleti aplikujeme denní krém, který chrání naši pleť před okolními vlivy po celý den. Je vhodné si vybrat krém denní i noční ze stejné řady a dle věkové kategorie. Také doporučuji používat pleťovou přírodní kosmetiku stejné značky. Péče je tak intenzivnější a kompletní. Vhodné jsou krémy s ochrannými faktory, s vitamíny, přírodními výtažky. Také nezapomínejme na pokožku kolem rtů a očí.  Je jemnější a více namáhána a proto si vyžaduje větší pozornost a náročnější péči.

3. Den je za námi,  a ráno chci vypadat opět skvěle
Je velmi důležité, ikdyž nepoužíváte dekorativní kosmetiku, nelíčíte se,  čistit pleť večer a to nejen pouhou vodou či mýdlem, které Vaši pleť vysouší. Tím více zda-li se líčíte. Za celý den se nám na pleti nasbírala spousta drobných okem neviditelných nečistot, ať už je to prach ulic či nečistoty z pracovního prostředí.  První krokem pro zdravou pleť je používaní pleťového mléka, kterým nečistoty odstraníme z povrchu pokožky, dále doporučuji hlubší čištění pleťovou vodou u pleti suché, u pleti smíšené až mastné je vhodné použít taktéž mycí pleťový gel. Velmi účinným kosmetickým výrobkem je bio-peeling, který Vám pleť důkladně vyčistí, nepoužívá se však každý večer. V této fázi čištění máme pleť připravenou na nanesení nočního krému. Noční krémy mívají obecně lepší regenerační účinky než krémy denní.  Je tomu tak proto, že ve spánku Vaše pleť více odpočívá, její svaly jsou uvolněné a proto převážně noční krémy obsahují více regeneračních, pestících látek a výtažků k omlazení pleti.face bg2

4. Další vhodné výrobky pro péči o pleť

Bonbónkem pro Vaši pleť a zároveň pro komplexní péči jsou pleťové masky, séra a peelingy. Většina z nich se používá 2-3 týdně pro lepší, zdravější  vzhled pleti.

Přeji Vám krásné dny bez vrásek. V příštím článku si povíme o dalších faktorech pro náš krásný a zdravý vzhled.