Sluníčka začíná přibývat, čas se nám posunul a Vy máte stále pocit, jako by jste se nemohli probrat ze zimního spánku? Nic si z toho nedělejte a začněte se probouzet, tak jako příroda sama.

Rozhodně se nepokoušejte případnou „jarní únavu“ rozehnat zvýšením množství denně vypité kávy a zkuste se zamyslet nad tím, co by Vám prospělo.

Jako první typ, zkuste převléct kabátek, tak jako roční období mění svou tvář.

Odložte pochmurné barvičky jako je šedá, tmavě modrá, černá a přivítejte jaro zvesela pestrými barvami Vaši garderóby. Zvolte barvy teplé, jako je žlutá, oranžová, červená či zelená. Lidská psychika má veselé barvy ráda, a nejen proto, i se Vy můžete stát veselejšími, když ze sebe odvalíte balvan zimní šedi.

Krok druhý, vyrazte ven, vylezte na sluníčko.

Je přirozené, když rostlinky lezou ven ze země, táhne je světlo a teplo, jenže nám lidem se může stát, že se mu bráníme. Zastřeme závěsy, aby nám sluníčko nesvítilo do očí a v klidu či neklidu pokračujeme ve své činnosti. Ale nezapomeňte, že z těch rostlinek vyrostou statné a zdravé kusy, proto jděte ven. Dejte si pauzu, tělo má světlo rádo! Po zimním období se může stát, že máme nedostatek vitamínu D, který přispívá k tvorbě dobré nálady. O víkendu si dopřejte pohybu na sluníčku více, hezky Vás nabije energií.

Za třetí – vylepšete si svůj jídelníček.

Nejen po posledních svátcích velikonočních se může Vaše tělo cítit „přiotráveně“ z množství mastného, smaženého, překořeněného a přeslazeného jídla. Prostě uberte s tuky a cukry a uberete taktéž na tucích, a tělu tak ulehčíte. Nezapomínejte na to, že snídaně je základ a rozhodně ji nevynechávejte. Sacharidy omezte na dobu dopolední, odpoledne dejte přednost bílkovinám. Nastartujte pravidelný pitný režim a buďte fresh.

K tomu, aby jste se cítili lépe Vám dopomůže jednoduchá jarní očista. Vyzkoušejte zjednodušenou týdenní či čtrnáctidenní očistu, během které si odepřete pouze některé potraviny jako jsou: výrobky z bílé mouky, cukr a smažená jídla. Všechny tyto pokrmy totiž ztěžují zažívání a zatěžují tak Váš organismus. Výborným doplňkem pro tuto očistnou kůru je popíjení odvaru z mladých kopřiv nalačno, popř. další jeden šálek v průběhu dne. Taktéž je vhodný mrkvový džus zakápnutý olivovým olejem. Provitamín A, který mrkev obsahuje je totiž rozpustný v tucích.