jarni turistikaHolá holá, jaro volá.

Láká nás do přírody, opusťte své brlohy.

Vyjeďme na výlet hned, vybavme se na affekt.cz

Tímto krátkým, rádoby vtipným úryvkem básně z mé hlavy Vás vítám. Jaro máme tady, časový posun za sebou taky, sluníčko nás láká ven, je však dobré nepodcenit počasí a vybavení, než na první jarní výlet vyrazíme. Večery bývají ještě velmi chladné a půda není prohřátá, počasí někdy náladové  a proto nezbývá než být dobře připraveni a nenechat se zaskočit,natož si nechat zkazit jarní výletování nachlazením apod. Posilování imunity otužováním je sice efektní, leč není nad teplotní komfort a správné vybavení na hory 🙂

Základem je pořádná obuv. Mít nohy hezky v pohodlí, izolované od mokra a chladu, stabilní, nejlépe kožené, protože déle vydrží a lépe chrání. Další nezbytností pro pohodlné výšlapy, výlety a tůry je kvalitní batoh, s nastavitelnými popruhy, polstrováním – dobře řešeným zádovým systémem, stahovacími pásy pro větší či těžší náklady, kapsami. Je dobré nezapomenout na správné rozmístění sbalených věcí, dle váhy, tvarů, ale taky podle potřebnosti (není nad to hrabat až na dno báglu pro suché náhradní oblečení, mapu nebo pití.. :-)) Vhodným řešením jsou i pláštěnky na batohy, kvalitní impregnace stanu, bot, outdoorové oblečení, jako jsou nepromokavé kalhoty a bundy.

Po náročné túře, bychom taky neměli zapomínat na to, jak si usteleš, tak si lehneš, aneb mít pohodlné a teplé spaní i při stanování. Není zrovna jednoduché si vybrat z nabídky trhu. Rozhodnutí pro výběr kvalitního spacáku a karimatky přináší Affekt. Vybrat si můžeme mezi spacím pytlem péřovým velmi pohodlným, či z dutého vlákna velmi lehkým a kvalitním. Nabídka je široká a za uvážení jistě stojí, kdy a kde spacák budeme používat. Jeho váhu, výhřevnost, cenu. V kombinaci se samonafukovací karimatkou si pak můžeme vybrat spacák tenčí a lehčí.

Hezké cestování, výlety plné pohody a skvělých zážitků.. 🙂