Znalost druhého, třetího nebo dokonce čtvrtého jazyka je úžasná (potvrzují všichni naši studenti navštěvující pomaturitní studiumjazyků, kteří mají možnost u nás studovat hned jazyky 2!). Jak si ale, z cca 6 000 žijících jazyků, vybrat ten, který se začneš učit?Pravda, když slyšíš 6 000, může být trochu ohromující myslet si, že se jde bez obtíží rozhodnout jen pro jeden. Zvlášť když některé z nich zní tak krásně a tajuplně – zatímco jiné jsou zase užitečné pro práci nebo zábavu.

Než si zakoupíš drahé učebnice, zapíšeš se do kurzu a postahuješ si užitečné studijní aplikace, je důležité, abys byl pevně rozhodnutý – a měl dobrý důvod – zvolený jazyk studovat. Čím větší totiž bude Tvá motivace, tím blíž k úspěchu už od začátku budeš. Jazyková škola Brno PELICAN pro Tebe dnes sepsala několik tipů, které Ti pomohou správně se rozhodnout, jaký jazyk je pro Tebe ten pravý.

  1. Uč se jazyk, který Ti pomůže ve kariéře

Jedním z nejkrásnějších důvodů, proč se učit nový jazyk, je Tvé vzdělání nebo kariéra: ať už bude motivací získat lepší známky, vyšší plat, zvýšit své šance na studijním nebo pracovním trhu, případně získat práci v jiné zemi. Pokud se navíc rozhodneš studovat jazyk v zahraničí, vybavíš se navíc neocenitelnými mezinárodními zkušenostmi, které Ti kariérní dveře rozhodně otevřou.Tip: Pokud si na zahraničí ze začátku netroufáš, navštiv jazykovku PELICAN v centru Brna. Věnujeme se jak výuce exotičtějších jazyků, tak u nás najdeš třeba klasické pomaturitní studium angličtiny.

  1. Uč se jazyk, který Tě zajímá

Kombinace koníček nebo vášeň s výukou jazyků je dokonalým spojením – a podnětem ke studiu. Máš-li svou oblíbenou televizní show nebo hudební skupinu, učení se jejich jazyku může být velkou motivací k tomu, abys seriálu nebo textům písniček ještě více rozuměl. Navíc, zpívání textů nebo sledování televizních pořadů či filmů v původním jazyce je snadným a zábavným způsobem, jak procvičit svou slovní zásobu a výslovnost. Tak co, budou to kurzy němčiny – nebo si chceš přečíst haiku v originále a bude to spíš japonština?

  1. Nauč se jazyk, který budeš moct hojně využívat

Učení se jazyka je hlavně o praxi. Čím víc mluvíš, slyšíš, čteš – zkrátka jazyk používáš, tím lépe. Máš-li přítele nebo kolegu s ciziny, který určitým jazykem mluví, může se stát Tvé studium mnohem efektivnějším. O nejrozšířenějších a nejpoužívanějších jazycích světa snad nemusí být ani řeč. V evropských podmínkách si tedy u tohoto bodu zatleskají zejména všichni studenti angličtiny, ať už navštěvují firemní kurzy angličtiny, pomaturitní studium nebo jsou třeba samouci.

  1. Nauč se jazyk, který využiješ na cestách

Cestování je jedním z nejčastějších – a nejužitečnějších – důvodů, proč se nový jazyk začít učit. Ponoříš se do místní kultury, budeš mluvit s lidmi, ptát se na cestu a možná dokonce vyjednávat na tržišti. Být schopen porozumět tomu, co lidé říkají, Ti může dát pocit bezpečí – a Tvůj pobyt na cestách se tak stane uvolněnější. Místní lidé navíc vždycky oceňují snahu cizinců jejich jazyk se naučit. Jistě tak hned díky své snaze najdeš přátele, kteří Ti s jazykem rádi pomůžou – a stanou se nesmrtelnými vzpomínkami z Tvých cest.

  1. Nauč se jazyk, pro který máš učební pomůcky

Může se zdát, že se nejedná o nejdůležitější faktor při počátečním rozhodnutí, mohlo by se však jednat o rozhodující faktor, jakmile se do studia opravdu pustíš. Nejlepší je zkrátka studovat jazyk, ve kterém máš přístup k Tvým oblíbeným učebním pomůckám. Jestliže preferuješ aplikace, ujisti se o tom, že tyto platformy podporují Tvůj vybraný jazyk. Zkrátka – čím jednodušší budeš mít přístup k učebním zdrojům, tím rychlejší bude tvoje jazyková akvizice.

  1. Nauč se jazyk, který je jedinečný

A konečně, dalším způsobem, jak si vybrat studovaný jazyk – je vybrat si takový, který se učí jen velmi málo lidí. Jak jinak si získat pozornost lidí – ať už ve svém okolí nebo třeba na pracovním trhu? Je důležité si uvědomit, že v tomto případě může být celý proces pomalejší a obtížnější. Nicméně – plavání proti proudu Ti dá šanci vyniknout!

Tak už ses rozhodl, který jazyk to bude? Že potřebuješ ještě maličko poradit? Zastav se za námi do naší jazykovky PELICAN  v centru Brna. Rádi Ti nabídku kurzů ukážeme – a poradíme, který jazyk bude vhodný právě pro Tebe. Těšíme se na viděnou!

Tvůj PELICAN