Vyhládli jste od Vánoc a rádi by jste si dali opět něco dobrého a ještě lépe i něco zdravého? Zkuste si pro sebe a pár přátel udělat výborný a jednoduchý ovocný salát.

Ingredience:

ovoce (dle Vašich chutí), já dávám obvykle: 3-4 jablka, 4 banány, 3 pomeranče, 2 mandarinky, 4 kiwi, 1 lžíci moučkového cukru, hrst nasekaných vlašských ořechů, hrst rozinek.

Postup, příprava:

všechno ovoce omyji, oloupu, nakrájím na kousky, zamíchám, přesypu vrchovatou lžíci moučkového cukru (aby pustilo hodně šťávy), případně přidám ořechy a rozinky (Ne všem však musí chutnat, takže je lepší je dát bokem, do mističky. Kdo chce tak si salát vylepší sám). Může se přidat i pár lžic rumu, a ovocná bowle či salát jsou na světě. Před konzumací je vhodné jej nechat v ledničce aspoň na hodinku vychladit. Z připravovaného množství uděláte 8 porcí. Vhodné je použít nižší pohárové skleničky, které může nazdobit cukrem. (Okraj skleničky namočíme do ovocné šťávy a poté položíme do moučkového cukru). Vznikne tak sněhové zdobení.

Jako doplněk k ovocné bowli můžete připravit kousky kokosu naložené v rumu.

Příprava je jednoduchá a rychlá (pokud umíte rozbít kokos :-)). Nakrájíte čerstvé kusy kokosu zbavené skořápky na menší kousky, ty necháte namočené dvě hodinky v rumu a podáváte.