Každý z nás by jistě chtěl mít dobré oči, každý touží po dokonalém zdraví. S některými neduhy se již do života bohužel narodíme, zdědíme je po předcích, a pak je jen na nás jak situaci budeme řešit, zda-li budeme hledat způsob léčby či prevence. Spousty nemocí či možných potíží pak na nás číhají pod rouškou zvanou – civilizační či městské choroby. Ale opět jsme to jen my, kteří rozhodují o tom, jakým způsobem životního stylu budeme fungovat, co připustíme, aby se k nám dostalo a co ne. Informací a možnosti zdrojů léčení, uzdravení jsou spousty.  Některé jsou velmi jednoduché a prosté se skvělými účinky. Máte pocit, že Vaše oči dříve fungovali lépe, trpíte krátkozrakostí, toužíte po zlepšení zraku? Pojďme se tedy podívat, jak o svůj zrak pečovat či prevencí předcházet obtížím.

Je známo, že jak lidské psychice, tak také očím prospívá pobyt na slunečním denním  světle. Sluneční světlo je jedním z faktorů, které pozitivně působí na zrak.  Krátkozrakost není tedy nevyhnutelná. Důvodem krátkozrakosti není primárně dědičnost nebo práce na počítači, čtení či sledování televize, ale městský způsob života. To že si libujeme v požitcích moderního života, vede k špatné péči o zrak až druhořadě a to tím, že máme méně času trávit den venku, na slunci. Ideálním způsobem, jak pečovat o zrak se jeví prodloužený pobyt venku, užívat si slunečního světla, o dvě až tři hodiny déle.

Ucelené informace o zraku, péči o zrak a možnostech zlepšení zraku nabízí Program pro lepší zrak. Taktéž se zde můžete dočíst o vědeckých poznatcích, které pojednávají o výzkumu působení slunečního světla na moderní civilizace. Jak se zdá, stále platí, že bez slunce zdravého žití není, aneb zlepšením péče o zrak přidáme našemu já bonusové body 🙂