Zkuste si dnešní den zpestřit pečením lahodných šátečků z listového těsta. Když budete chtít, můžete jim říkat třeba Valentýnské nebo jakkoliv jinak. Chutnat myslím budou pořád stejně 🙂

Ingredience:

4 jablka, 250 měkkého tvarohu (např. se zeleným obalem – nízkotučný), hrnek kokosu, půl hrnku mletých vlašských ořechů, 1 vanilkový cukr, 1 velká lžíce moučkového cukru, trocha skořice, 1 listové těsto (2 pláty v balení), 1 vejce, trocha strouhané čokolády, tuk a hrubá mouka na vymazání plechu.

Postup, příprava:

Z uvedených surovin vytroříme 8 vydatných plněných šátečků a to tak, že:

1. připravíme si plech – vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou, nebo vyložíme pečícím papírem.

2. připravíme si náplň – zmíněné jablka omyjeme, zbavíme slupky a nastrouháme na hrubší kousky. Smícháme s tvarohem, vanilkovým a moučkovým cukrem, přiměřeným množstvím skořice, a asi 2/3 uvedeného množství kokosu, tak aby hmota byla trochu hustá.

3. z 1. plátu vyválíme placku, tak abychom ji mohli rozkrojit na 4 čtverce. Do prostřed čtverce nasypeme vrstvu kokosu nebo mletých ořechů, přidáme lžíci připravené náplně a začneme tvořit šáteček tak, že cípy zabalíme náplň směrem do středu (pomažeme rozšlehaným vajíčkem). Povrch šátečku posypeme strouhanou čokoládou nebo čokoládovým posypem. Přeneseme na plech. S dalšími kusy postupujeme stejně. Dáme zvolna péct na 20 min.

Přeji Vám dobrou chuť a hezký srdíčkový nebo šátečkový den 🙂