Tak jako mě mrzí, že v důsledku nutnosti být ekonomicky produktivnější nemám tolik času na neziskové aktivity, např. i přispíváním svými články na tomto blogu, tak mě neskutečně hněvá, plánované zvýšení DPH na 20 % téměř na vše. Taktéž chápu, že být politicky aktivní a vést ekonomiku zemí někam není bůhví jak jednoduché či zábavné, ale děsí mě, kde budeme za dalších 10 let, když si necháme líbit opravdu vše.

Jistě, že nejen o mém rozhořčení by se dalo debatovat sáhodlouze, ale čas je drahý, proto svůj výlev zkrátím. V týdnu jsem shlédla politicko-občanskou debatu na téma zvýšení DPH v ČR.  Laicky mi je jasné, že vše do sebe zapadá, a je to tak trochu začarovaný kruh. Chybějící finance na důchody, nízké platy, nezaměstnanost, vysoké daně pro podnikatele a živnostníky, vysoké životní náklady a prostě nepříliš příjemné klíma k pohodové existence. Nehledě na kvanta negativní energie kolem toho všeho. Po shlédnutí pořadu jsem se slovy: “ ještě že nemusíme platit daň ze spánku, sexu, či zábavy…“ odešla spát.

Jenže až dnes, poté co se ke mě dostal e-mail s názvem Výzva na obranu knih, mi došlo že předešlý „povzdech“ z minulého týdne není zas až tak úsměvný. Vždyť spousta hmotných věcí nebo zážitků (služeb) nám tu radost a klidný spánek činí. Proto jsem se připojila k výzvě na obranu knih, kde jde o mnohem více, a to o gramotnost národa. Máte-li ještě kousek trpělivosti a chuti pokusit se o to něco změnit (pomoct výkonné moci v rozhodování), získejte více informací ze stránek svazu českých knihkupců a nakladatelů na  http://sckn.cz/index.php?p=vyzva#vyzva a přidejte se svým podpisem k zachování knih a dalších tiskovin.

Za Váš čas Vám děkuji, přeji krásný den, nejen u odpolední kávičky s knížkou či časopisem v ruce 🙂