Teda tento svátek budou 31.října slavit spíše v anglicky mluvících zemích jako je USA, Kanada, Velká Británie, Irsko, Austrálie, Nový Zéland, ale je pravdou, že rok od roku na nás tato tradice dýchá stále víc. A pročpak ne, o jednu veselou zábavu v duchařském pojetí víc, já jsem pro. Můžeme zaslechnout názory jiných, co nám to tady zase dotáhli… apod.  Když opomenu to, že Češi jsou národem rádi slavícím aneb vždy se najde důvod co slavit, proč bychom si tyto dny s přibývající tmou nemohli zpříjemnit nějakou tou ozdobně vyřezanou dýní (Jack-o-Lantern), čarodějnicí (kterých se vždy v českých domácnostech snad pár najde), černou kočkou, kostlivcem, pavoučkem či jinou příšerkou.

Svátek Halloween je v současné době oblíben hlavně dětmi a jak jsem již včera viděla (v jedné karvinské vždy vkusně vyzdobené restauraci) jeho přípravou se dokážou velmi pěkně pobavit. V zemích, kde se tradičně Halloween slaví, se děti oblékají do strašidelných kostýmů a chodí „koledovat“ od domu k domu s říkankou  Trick or treat (Koledu nebo něco provedu).  Za svou krásnou garderobu a koledu dostávají sladkosti.

Původní název Hallowe`en  zkratka z anglického All-hallow-even (všech svatých převečer) a to už nám snad něco připomíná, je původně svátkem pohanským, keltským (oslava konce pohanského léta). Takže opět nic nového, to jen pro ty výše zmíněné (co nám to tady zase …) 🙂

Tak šupky hupky pro nějakou tu dýni a veselé koledování přeji 🙂

Trick or treat, trick or treat.

I want something good to eat.

Trick or treat, trick or treat.

Give me something nice and sweet.

Give me candy and an apple, too.

And I won`t play a trick on you!