Zimní krátké dny a dlouhé večery mají za následek takzvanou zimní únavu. Proto se může se stát, že budete nejen hůře spát, ale mohou se vám zdát i špatné, negativní sny, které znepříjemní váš spánek.

Tyto sny velmi snadno můžete zlikvidovat pomocí lapače snů. Lapače jsou tajemstvím klidného a ničím narušeného spánku, které však můžete použít i jako moderní dekoraci do vašeho domu či bytu.

Význam lapače snů neboli indiánského amuletu

Lapače snů jsou indiánským amuletem, který slouží pro lepší a kvalitnější spánek. Zavěšují se nejčastěji do ložnice za hlavu spícího, tudíž nad postel. Význam spočívá v zachycení snů, které jsou negativní a ráno dochází k jejich zničení.

Naopak ty dobré sny by se měly vrátit zpět do duše spícího člověka. Lapač je nejčastěji vyroben z pírek. Jednotlivé lapače snů se od sebe liší použitými materiály, velikostí a výpletem.

Všechny modely mají společný kruh, který je znakem celého světa a vesmíru. Na výplň kruhu jsou použity provázky, které tvoří síť. Uprostřed provázkové sítě je umístěn korálek či kamínek. Ten symbolizuje především to, pro koho je lapač snů určen. Na spodní části bývají zavěšená pírka, různé provázky a ozdoby.

Výhody lapače snů

Mezi výhody lapače snů patří především zamezování přílišnému úniku pozitivní energie. Považujeme je i za ochranný symbol. Uprostřed místnosti také pomohou zpomalit energetické toky, uklidní naší mysl a chrání naše podvědomí před strachem.

Na která místa umístit lapače snů, aby plnily svůj význam?

Lapače snů najdou své místo především v ložnici nad postelí, kde spíme, jelikož zachycují naše negativní sny. Pokud máte pocit, že vám z obývacího či dětského pokoje uniká příliš mnoho pozitivní energie, můžete je umístit i do okna. Pro zpomalení negativní energie můžete lapač snů umístit do středu místnosti.

Barvy lapače snů plní své funkce

Jaké sny se vám pomocí lapače budou zdát, záleží na tom, jaká jeho barva převládá a lapač pak plní svou funkci. Žlutá barva má za následek vznik kladných snů. Oranžová je barvou, která způsobuje vyvolávání snů o rodině nebo kariéře. Další velice oblíbenou barvou je černá, která plní dobrodružné sny a sny o sexualitě.

Modrá je barvou rovnováhy a určité harmonie. Pokud máte lapač snů, kde převládá zelená nebo fialová, nasměrují vás ke zdraví či sny o kulturních a magických věcech. Bílá barva je velice oblíbenou. Jeho výhodou je, že symbolizuje optimistickou náladu.

Jednotlivé části lapače snů

Mezi jednotlivé části patří kamínek, kruh, peříčko a síť. Kamínek představuje „vlastní já“ člověka. Každé sny, které jsou buď kladné, nebo negativní, se podle indiánů snaží najít člověka, proto je důležité naše „já“ bezpečně chránit. Kruh je částí, která představuje svět a vesmír a kruh má za úkol chránit kamínek, které právě představuje zmíněné „vlastní já“.

S kruhem je velmi úzce spjato peříčko. Má za úkol lapat vesmírnou energii a odhánět špatné sny a noční můry. Poslední částí je síť, která je v lapači tím nejdůležitějším. Chytá totiž negativní a strašidelné sny, které nás často budí.

Lapače snů si můžete vyrobit sami

Lapače snů si můžete také vyrobit sami. Jejich výroba je velice jednoduchá. K vlastní výrobě budete potřebovat kruh (nejčastěji se používá průměr 15 cm), bavlnky, perlovky na vyplétání, třpytivou zlatou či bílou nylonovou nitku a jehlu na výplet.

Jako ozdoby můžete použít různé provázky, krajky, stuhy, stužky, různé druhy, peříčka a šicí potřeby. Barvy korálků a peříček si můžeme vybrat podle vaší fantazie.

Pokud si chcete ušetřit čas s výrobou vlastního lapače snů na stránkách www.poznani-knihy.cz najdete spoustu již hotových.