10 věcí, které byste nikdy neměli vysávat vysavačem

Vysávání je základním nástrojem pro provádění některých domácích prací. Kromě toho, že vysávání představuje skvělý způsob, jak spálit nějaké kalorie, je nepochybně rychlým a snadným způsobem, jak vyčistit povrch.

Tento nástroj byl však navržen pro specifický odpad. Ne všechno do něj patří. Zde najdete 10 věcí, které byste neměli vysávat s tímto strojem.

1. Kávová sedlina

Kávová sedlina je to, co zůstane po uvaření kávy, a její sběr je obtížný úkol. Pijáci kávy to dobře vědí. Pokud tedy uvažujete o tom, že to za vás udělá vysavač, rozmyslete si to znovu.

Kávová sedlina, která se dostane do vysavače, může ucpat vodovodní potrubí a usnadnit růst plísní ve spotřebiči. To může způsobit vážné poškození motoru spotřebiče. Mezi použitím koštěte a ztrátou možnosti používat vysavač se rozhodnete rychle.

2. Čerstvé potraviny

Na rozdíl od soli a cukru, které lze snadno vakuovat, čerstvé potraviny, jako je bramborová kaše, nudle nebo pečené fazole, vakuovat nelze. Důvod? Kvůli své velikosti mohou ucpat vysavač. A ve většině případů způsobují poruchy motoru. Navíc hrozí, že v koši nebo sáčku vysavače shnijí.

Čtěte také  Jak odblokovat dřez pomocí jedlé sody?

3. Prameny vlasů

Když vám vypadne dostatek chloupků, pravděpodobně jste již mysleli na vysavač, abyste se jich zbavili. Prameny vlasů však do vysavače nepatří. Je to ztráta času, protože se nakonec objeví. Délka knotů je zamotá do vysavače a způsobí, že přestane fungovat. Než něco uděláte, přemýšlejte o tom.

4. Popel z komína

Zdá se zvláštní, že se v tomto seznamu objevují. Možná si řeknete, že je to prach, ale není to tak. Komínový popel se skládá z velmi jemných částic. Jakmile je nasajete dovnitř, mohou se velmi dobře dostat ven zadem a rozptýlit se po celé místnosti. Vdechování takového prachu je zdrojem onemocnění, proto je vhodné se ho zbavit koštětem. K tomu použijte tlumič výfuku. Pokud chcete komín čistit tímto způsobem, měli byste vždy použít vysavač popela.

Čtěte také  Domácí deodorant na koberce a odstraňovač zápachu - 3 recepty

5. Rostlinné zbytky

Odumřelé listy nebo květy, které opadávají z vašich pokojových rostlin, mají značnou velikost. Pokud je tedy budete čistit vysavačem, riskujete, že se otvory ve spotřebiči ucpou. Pro rychlé a bezpečné čištění zvolte ruční čišt

6. Mince a drobné hračky

Mince a malé hračky jsou dvě neobvyklé věci, které se mohou nechtěně dostat do vysavače. Jakmile se dostanou dovnitř, mohou poškodit motor, rozbít nebo prasknout sáček. Nezapomeňte zkontrolovat podlahy.

7. Stavební odpad

Po renovaci nebo opravě není úklid vždy snadný. Zejména stavební prach se s vysavačem příliš neslučuje. Stejně jako popel z krbu může poškodit motor spotřebiče nebo vaše zdraví. Vzpomeňte si na koště.

Čtěte také  Věděli jste, že se můžete obejít bez změkčovačů tkanin, a přesto budete mít z pračky čisté a měkké oblečení?

8. Zbytky make-upu

Milé dámy, oční stíny, samoopalovací krém, podkladová báze… by v žádném případě neměly skončit ve vysavači. Riziko? Mohou se ve vysavači roztavit a způsobit různé problémy.

9. Kapaliny jakéhokoli druhu

Stačí, aby se do vysavače vylila sklenice džusu, a přístroj bude mít potíže. Měli byste proto stroj odložit a vytřít ho. Hrozí nebezpečí úrazu elektrickým proudem, proto o tom ani neuvažujte.

Vysávání, praní, sušení
Tvrdé podlahy ✅
Glazované dřevěné podlahy ✅
Koberce ✅

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Winitio CZ | Soutěže (@winitio_cz)

10. Dirt

Pohled na bláto na čerstvě vyčištěném koberci je nepříjemný. Neodstraňujte je však vysavačem. Riskujete znečištění koberce tím, že do něj necháte vniknout zeminu.

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST