4 snadné způsoby čištění zčernalé paluby

Kromě designu vašeho domu může terasa sloužit k odpočinku a trávení času s rodinou. Časem může ztratit svůj lesk kvůli černé skvrně.

Abyste se z této mimořádně nepříjemné situace dostali, je třeba přijmout nezbytná opatření. Zde najdete 4 jednoduché způsoby čištění zčernalé terasy.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TIPA.EU (@tipa_eu)

K čištění zčernalé paluby použijte perkarbonát sodný

Existuje mnoho alternativ čištění zčernalé paluby. Jedním z nich je čištění perkarbonátem sodným. Jedná se o čisticí prostředek s odmašťovacími a odstraňovacími vlastnostmi. Kromě toho je perkarbonát účinným dezinfekčním prostředkem. Než začnete, je nutné shromáždit potřebné čisticí materiály. Najdete zde mimo jiné

  • štětec
  • kontejner,
  • Perkarbonát sodný,
  • teplou vodou.
Čtěte také  Kotel na pelety: je opravdu lepší než plynový kotel? Řekneme vám vše!

Jakmile budete vybaveni, dejte do nádoby dostatečné množství teplé vody. Poté do něj přidejte asi čtyři polévkové lžíce perkarbonátu. Ujistěte se, že máte homogenní směs. Povrch terasy byste měli postříkat roztokem. Skvrny pečlivě vydrhněte kartáčem. Opláchněte čistou vodou. Tuto operaci neváhejte na zčernalé terase opakovat co nejvícekrát.

Místo perkarbonátu sodného můžete také použít jedlou sodu. Ten je díky svým bělícím vlastnostem nepostradatelný také při čištění terasových dlaždic. Pro použití jedlé sody je však nutné ji kombinovat s horkou vodou.

Použijte bělidlo

Pokud chcete použít jednoduchou metodu čištění zčernalé paluby, zvažte použití bělidla. Tento produkt je známý svými bělícími vlastnostmi. Nalijte jeden litr tohoto roztoku do nádoby. Můžete přidat teplou vodu. Poté vezměte kartáč a namočte jej. Kartáčem vydrhněte plochu terasy.

Čtěte také  Jak můžete zlepšit kvalitu vzduchu v místnosti?

Neváhejte postupovat strategicky. Tímto způsobem se na terase ztratí černé skvrny. Na závěr čištění je důležité terasu důkladně opláchnout vodou.

Přeměna na černé mýdlo

Pokud hledáte účinné řešení pro čištění potřísněné paluby, měli byste použít černé mýdlo. Je to dokonalá kombinace jednoduchosti a všestrannosti. Navíc je černé mýdlo běžně dostupné. Nemusíte za něj platit mnoho peněz. Chcete-li ji použít, nalijte předem do kbelíku teplou vodu.

Do tohoto roztoku přidejte několik kapek černého mýdla. Tato směs musí být řádně homogenizována. Na terasu se nalije kombinace teplé vody a černého mýdla. Jakmile je to hotovo, vykartáčujte terasu. Nakonec ji opláchněte vodou.

Použití vysokotlakého čističe

Chcete-li si vybrat nezávislejší a praktičtější alternativu, zvolte parní čistič. Jedná se o čisticí zařízení, které se těší stále větší oblibě. Má několik velmi zajímavých funkcí. Parní čistič pracuje se značným teplem a tlakem. Existuje jich celá řada. Ačkoli jich je mnoho, některé z nich na seznamu opravdu vynikají. Patří mezi ně Karcher a Bosch.

Čtěte také  Naše tipy pro praní sprchového závěsu

Chcete-li je použít, stačí je zapnout a přejet s nimi po celé ploše začerněné terasy. Vestavěný vysavač umožňuje důkladné čištění. Je však třeba poznamenat, že vysokotlaký čistič je dražší.

Nyní znáte jednoduché tipy, jak dodat své terase nový lesk. Tak na co čekáte?

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST