4 tipy, jak odstranit nepříjemné pachy ze skříně

I když máte oblečení uložené ve skříni, není vyloučeno, že bude vydávat nepříjemné pachy.

V takovém případě byste ji měli vyčistit, abyste mohli bez obav přenášet své věci. Existuje několik tipů, jak se zbavit nepříjemných pachů. Zde jsou 4 z nich!

1. Vložte do skříně sáček rýže

Jedná se o poměrně jednoduchou a účinnou techniku neutralizace nepříjemných pachů ve vašem šatníku. Rýže je totiž známá jako jeden z nejbezpečnějších způsobů odstranění plísní. Je to proto, že má schopnost absorbovat vlhkost. Dokáže také zabránit růstu plísní ve skříních a na oblečení.

K použití tohoto tipu budete potřebovat určité ingredience. Budete potřebovat 5 polévkových lžic rýže, několik tylových sáčků a 6 kapek levandulového esenciálního oleje. Poté nasypte rýži do tylových sáčků a nezapomeňte přidat několik kapek esenciálního oleje. Pak si přes tašky pověste oblečení. Nezapomeňte také pravidelně vyměňovat sáčky, aby vaše skříně nezapáchaly ani neplesnivěly.

Čtěte také  13 řešení, jak se jich zbavit

Stejně jako rýži můžete použít také marseillské mýdlo, aktivní uhlí nebo kávu. Ty mají stejné vlastnosti jako rýže. Pomohou vám tak zbavit se nepříjemných pachů.

2. Připravte si levandulový nálev

Po vyprání v pračce může být vaše oblečení stále cítit plísní. V takovém případě je můžete zbavit zápachu pomocí levandulového nálevu. K přípravě budete potřebovat 6 polévkových lžic levandulových květů a ½ litru vody.

Poté v hrnci převařte vodu a přidejte levandulové slzy. Než je vyjmete, nechte směs alespoň 3 minuty vařit. Poté můžete oblečení položit vedle hrnce, aby pára mohla proniknout do oblečení. Nakonec pověste oblečení na několik hodin na čerstvý vzduch a vychutnejte si vůni.

Čtěte také  Jak vyčistit myčku, aby nezapáchala?

3. Použití soli a citronové šťávy

Podle webu science-and-life.com pomáhá sůl udržovat rovnováhu tekutin v těle. Pomáhá totiž absorbovat přebytečnou tekutinu z prostředí, ve kterém se nachází. Abrazivní síla soli v kombinaci se schopností citronu vonět vám tak může pomoci mít v šatníku svěží vůně.

Kromě odstraňování skvrn má citron také schopnost barvit a dezinfikovat. To vám umožní neutralizovat nepříjemné pachy z potu a plísní na oblečení.

K použití tohoto tipu potřebujete 3 lžíce hrubé soli, 5 šálků vody a šťávu ze 2 citronů. Smíchejte sůl s citronem a přidejte vodu. Nalijte směs do umyvadla a namočte do ní oblečení asi na 20 minut. Ten účinně působí na vlákna vašeho oblečení. Opláchněte a osušte.

4. Použití jablečného octa a citronu

Smícháním citronu a jablečného octa můžete odstranit skvrny od potu, plísně a prachu. Směs připravíte tak, že do 2 sklenic citronové šťávy přidáte ¼ sklenice jablečného octa.

Čtěte také  Lesklá podlaha: nejlepší tipy pro lesklou podlahu bez námahy

Poté směs nalijte do zásuvky na prací prostředek v pračce a naprogramujte běžný prací cyklus. Pokud nechcete používat pračku, jednoduše namočte své věci na 40 minut do vany s vodou a směsí. Opláchněte a vysušte své věci, abyste se zbavili nepříjemných pachů ve skříních.

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST