4 užitečné tipy, jak vyprat přikrývku, která se nevejde do pračky

Přikrývka je základním materiálem pro kvalitní spánek. Při používání se na něm může hromadit prach, nečistoty a bakterie. Proto by se měl řádně prát, aby byl trvanlivý.

Některé ložní prádlo však z několika důvodů nelze prát v pračce. Zde jsou 4 užitečné tipy, jak vyprat přikrývku, která se nevejde do pračky.

Praní přikrývek doma ve vaně

Pokud se přikrývka nevejde do pračky, můžete ji vyprat doma v ruce. Nejprve si musíte přečíst návod na přikrývce, abyste zjistili, zda ji lze prát ručně. Pokud ano, pak není na škodu použít k praní materiálu na spaní prací prostředek. Velmi důležité je také zašít otvory v pratelném prádle, aby nedošlo k jeho vycpání během praní.

Čtěte také  Jak podpořit žížaly v zeleninové zahradě? 5 tipů, které objevíte

Po dokončení těchto kroků můžete přistoupit k samotnému praní. K tomu je třeba napustit vanu vodou. Poté do vany nalijte jemný prací prostředek, např. prací prášek. Ponořte přikrývku do směsi a nechte ji alespoň hodinu namočenou. Vydrhněte přikrývku, zejména potřísněné a znečištěné části. Nakonec prádlo opláchněte velkým množstvím vody. Někteří lidé používají k praní přikrývek také jedlou sodu, protože má své vlastnosti. Můžete jej použít před opláchnutím přikrývky vodou. Při sušení by měl být materiál na spaní položen naplocho nebo zavěšen. Tím se zabrání znehodnocení náplně. Použitím sušičky zkrátíte dobu sušení přikrývky.

Odeslání přikrývky do čistírny

Chemické čištění je také vynikající alternativou pro údržbu lůžkovin, které nelze prát v pračce. Tato metoda se doporučuje zejména u velkých přikrývek, jako je 240 × 260. Jakmile je rozměr materiálu na spaní větší než 200 × 200, doporučuje se metoda chemického čištění. Výhodou je svěřit praní prádla profesionálům. Ten bude vědět, jak používat účinné techniky k vyčištění přikrývky.

Čtěte také  Máte doma šváby? Umístěte si tuto rostlinu do svého domova a už je nikdy neuvidíte!

Odborník také dokáže použít správné přípravky na praní tohoto typu ložního materiálu, aby zajistil jeho trvanlivost. Chemické čištění je velmi zajímavou alternativou k pračkám, zejména u přikrývek, které vyžadují chemické čištění.

Praní přikrývky v umyvadle s horkou vodou

Pokud nelze ložní prádlo prát v pračce, můžete přikrývku vyprat ve velkém umyvadle naplněném horkou vodou. Ta vyčistí lůžkoviny stejně účinně jako pračka. Do umyvadla lze přidat bílý ocet a jedlou sodu. Tato směs peřinu důkladně vyčistí a obnoví její původní bělost.

Někteří lidé přidávají do umyvadla s horkou vodou bělicí prostředky, například citronovou šťávu. Vždy s cílem dobře vyprat jejich přikrývku. Po namočení ložního prádla do směsi musíte počkat alespoň jednu hodinu. Poté ji rozetřete a opláchněte vodou.

Čtěte také  8 jednoduchých tipů, jak odstranit plíseň z lednice

Částečné čištění přikrývky

Obecně platí, že špinavá nebo zašpiněná nemusí být nutně celá přikrývka. Někdy je to jen malá část. Pokud se vaše ložní prádlo nevejde do pračky pro kompletní vyčištění, můžete jednoduše vyprat skvrnitou část. Za tímto účelem jednoduše vyklepejte náplň z lůžkovin. Poté potřete vodou pouze potřísněné místo. Můžete použít čisticí prostředek, jedlou sodu nebo bělidlo. Nakonec lůžkoviny opláchněte a vysušte na vzduchu.

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST