8 způsobů, jak znovu použít kávovou sedlinu, místo abyste ji vyhodili do koše!

Místo toho, abyste kávovou sedlinu vyhazovali do koše, můžete ji znovu použít. Skvělý tip, jak se vyhnout plýtvání.

Kávová sedlina je totiž surovinou s mnoha přednostmi a tisíci možnostmi recyklace. Objevte těchto 8 praktických tipů pro jeho opětovné použití.

1 – Přírodní deodorant

Kávová sedlina má všem známou dezodorační schopnost. Můžete jej proto použít k prevenci nebo odstranění nepříjemných pachů. Zbytky kávy nechte na talíři, ať už v mrazáku nebo v lednici. Stejně můžete postupovat i v koši. Vezměte na vědomí, že kávovou sedlinu je třeba po několika týdnech vyměnit, abyste účinně zabránili nepříjemným pachům.

2 – Správné krmení rostlin

Kávovou sedlinu lze použít na některé rostliny, jako jsou růže a hortenzie, ale je velmi účinná i na ovocné stromy a zeleninu. Proto se stane vaším spojencem při údržbě zahrady. Můžete ji totiž rozsypat pod rostliny a vytvořit z ní přírodní hnojivo. Odpuzuje parazity a škůdce na vaší zeleninové zahradě. Je to však také mimořádně účinný přírodní prostředek, který zabraňuje slimákům a plžům proniknout do vaší zeleně. Kromě toho jej můžete použít jako prostředek na hubení plevele při údržbě trávníku.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FDULS ZČU v Plzni (@sutnarka)

3 – Prevence ucpané kanalizace

I když je to možná překvapivé, házení kávové sedliny do dřezu může zabránit ucpání potrubí. Tento organický odpad účinně odmašťuje potrubí a zabraňuje jeho ucpávání. Kromě toho zabraňuje přilepení a hromadění mastnoty.

Čtěte také  Vytápění domu v zimě pomocí svíček, téměř bezplatný a velmi snadný tip

4 – Odhánění mravenců a koček

Kávovou sedlinu lze použít jako přírodní repelent proti mravencům, kteří ji po libosti požírají. Lze jej použít v domě i na zahradě. Ale také odradí kočky, které nesnášejí zápach, zejména pokud se smíchá s citrusovými slupkami.

5 – Přírodní čisticí prostředek

Místo prostředku na mytí nádobí můžete použít kávovou sedlinu. Pokud je pánev připálená, namočte houbičku do kávové sedliny a vydrhněte ji jako obyčejné mýdlo. Tato víceúčelová přísada však odmastí i vaše příbory a nádobí.

6 – Čisticí prostředek na nábytek

Zapomeňte na chemikálie a zbytek kávy jednoduše namočte do teplé vody. Poté směs naneste na znečištěné části jemným třením měkkým hadříkem. Tím obnovíte lesk svého nábytku.

Čtěte také  Jak použít kávovou sedlinu proti mšicím?

7 – Pro vytápění domu

Pokud máte krb, měli byste vědět, že existují polena z kávové sedliny. Ty jsou velmi výhodné, protože uvolňují méně oxidu uhelnatého. Umožní vám ale také mít doma vůni kávy. Některá polena navíc poskytují dobrý plamen po dobu přibližně 3 hodin.

8 – Spojenec pro krásu

Zbytky kávy jsou spojencem proti stárnutí a vyživují suchou pokožku. Odstraňuje také nečistoty a exfoliuje pleť. Před použitím jej však nezapomeňte smíchat s rostlinným olejem nebo esenciálním olejem. Poté nechte směs několik minut působit a poté ji opláchněte.

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Správy