Chcete zvýšit účinnost mycího prostředku? Použijte tento skvělý tip!

Někdy ani odmašťovací síla mycího prostředku nestačí k tomu, abyste se zbavili zbytků jídla, které pevně ulpěly na talířích.

Místo hodin strávených čištěním je lepší použít jednoduché tipy, které zvyšují účinnost mycího prostředku. Jaká jsou tato řešení? Čtěte dále.

Zvýšení obsahu mycího prostředku s octem

Především je důležité poznamenat, že tento tip nefunguje, pokud prostředek na mytí nádobí obsahuje hydrogenuhličitan. Je to proto, že hydrogenuhličitany a ocet se při míchání vzájemně ruší.
Pro tento první recept budete potřebovat odměrku, trychtýř, bílý ocet a mycí prostředek. Tento jednoduchý tip se připravuje následujícím způsobem:

 • Vezměte odměrku a odměřte 100 ml bílého octa.
 • Nalijte bílý ocet pomocí trychtýře přímo do nádoby s prostředkem na mytí nádobí.
 • Lahvičku protřepejte, aby se roztok dobře promíchal.
Čtěte také  Co když bude pršet? Chytré tipy, jak se vypořádat s nadměrnou vlhkostí na zahradě

Nyní máte k dispozici vylepšený prostředek na mytí nádobí, který odmastí i to nejšpinavější nádobí. Bílý ocet je skutečným prostředkem proti odmašťování.

Zvýšení účinnosti prostředků na mytí nádobí pomocí povrchově aktivních látek

Přidáváte do prostředku na mytí nádobí bílý ocet, a přesto se nemůžete zbavit mastnoty? Další technikou je zahuštění použitého pracího prostředku. Tato druhá metoda zvyšuje účinnost prostředku na mytí nádobí pomocí následujících složek:

 • Voda,
 • Bílý ocet,
 • Jedlá soda,
 • Citronový esenciální olej.

Pro dodržení receptu je důležité dodržet následující pořadí:

 • Do misky dejte 1 plnou čajovou lžičku jedlé sody.
 • Pomalu vmíchejte 1 lžíci bílého octa.
 • Do mísy přidejte 100 ml mycího prostředku.
 • Do roztoku přidejte 15-20 kapek citronového esenciálního oleje.
 • Přidávejte vodu, dokud nezískáte 500 ml tekutiny. Nezapomeňte míchat pomalu.
Čtěte také  Jak správně čistit pohovku v závislosti na jejím materiálu?

A je to! Vylepšený mycí prostředek je připraven k použití. Můžete si být jisti, že se jedná o výrobek 100% šetrný k životnímu prostředí, protože všechny jeho složky jsou biologicky odbouratelné. Navíc nabízejí mnoho výhod. Za prvé, hydrogenuhličitan je deodorační a čisticí prostředek. Za druhé, kromě optimalizace lesku nádobí je bílý ocet také odmašťovacím prostředkem na odstraňování vodního kamene. A konečně, citronový esenciální olej je velmi silný dezinfekční prostředek. A navíc si užijete jeho příjemnou přírodní vůni!

Chcete-li výsledný prací prostředek přizpůsobit, neváhejte použít potravinářské barvivo. Kromě toho je možné použít i esenciální olej s jinou vůní než citronovou. To závisí na individuálních preferencích. Například růžový grapefruitový esenciální olej má mnoho výhod: je silným antiseptikem a příjemně voní. Lze použít také směs máty a bazalky. Nejlepší na tom je, že tento tip je úsporný, protože jeden litr silného mycího prostředku získáte pouze z 200 ml běžného prostředku na mytí nádobí.

Čtěte také  Jak vybrat vysavač s nádobou?

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST