Cibule a orchideje: Fantastické hnojivo z cibulových slupek během několika minut

Pro svou krásu a vznešenost jsou orchideje nazývány „královnami květin“.

Orchidej působí exotickým a vznešeným dojmem. Tyto rostliny dnes zdobí mnoho interiérů. Z cibule můžete vyrobit hnojivo, které pomůže vašim orchidejím růst a rozvíjet se. Získáte také více květin.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Naše zahrada (@nasezahrada)

Trocha historie o orchidejích

Původ orchidejí

Orchideje jsou rostliny rozšířené po celém světě. Ve střední Evropě se vyskytují některé druhy, jako je kopytník nebo pěnice horská. Vyskytují se však především v tropických a deštných lesích. Na světě existuje více než 15 000 druhů.

Název „orchidej

Samotné slovo „orchidej“ pochází z řečtiny (orchis) a znamená „varle“. Podzemní hlíza orchideje má tvar varlete, odtud název orchidej.

Čtěte také  Bezúdržbová zahrada: jak a čím ji osázet, abyste si mohli užívat jen odpočinek?

Orchideje jako afrodiziakum

Staří Řekové přisuzovali této „královně květin“ afrodiziakální účinky. Konzumovali jeho hlízy.

Výživové nároky orchidejí

Orchideje se snadno pěstují. Nejsou příliš náročné. Hnojivo si můžete vyrobit sami doma z ingrediencí, které najdete doma. Pro udržení dobré kondice potřebují dostatek pravidelné výživy, takže nemusíte hned kupovat drahá chemická hnojiva. Díky tipu, jak si doma vyrobit hnojivo pro orchideje, budou vaše rostliny hojně růst a mít krásnou kvetoucí korunu.

Hnojivo pro cibuli

Z cibulových slupek můžete vyrobit hnojivo pro orchideje.

Hrst cibulových slupek vařte 5 až 10 minut v jednom a půl litru vody. Nálev nechte vychladnout a používejte jej v nezměněném stavu.

Cibulové slupky můžete také jednoduše nechat 24 hodin ve studené vodě a připravit si tak hnojivo pro cibuli. Směs přeceďte a hnojivo pro cibuli je hotové. Zbývá jen nanést ji na základnu rostlin.

Čtěte také  Objevte nejlepší domácí hnojiva pro orchideje. Máte je v kuchyni a nic vás nestojí.

Cibule jako antibakteriální prostředek

Cibule je známá svými antibakteriálními vlastnostmi. Cibulové hnojivo působí jako dezinfekční prostředek. Bojuje proti bakteriím, které mohou způsobit hnilobu rostliny.

Musí se používat správně

Toto hnojivo byste neměli používat nadměrně, protože jeho nadměrné množství ovlivní zdraví vašich orchidejí. Doporučuje se aplikovat toto hnojivo pouze jednou měsíčně. Při intenzivní péči stačí jednou týdně. Stačí půl šálku vody na cibuli týdně na jednu rostlinu.

Toto hnojivo by se nemělo skladovat. Měla by být použita okamžitě.

Cibulové slupky pro kvetoucí orchideje

Kromě dezinfekčních vlastností poskytuje cibulový nálev vitaminy A, C a E a antioxidanty. Je bohatá na fosfor, vápník a hořčík. Fosfor podporuje kvetení orchidejí a zvětšuje velikost květů.

Čtěte také  Mravenci na zahradě ničí úrodu: babiččiny tipy, jak se jich snadno zbavit

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Zahrada