Čištění trouby pomocí jedlé sody: postup

Čištění trouby je nezbytné pro zajištění její dlouhodobé funkčnosti a dobré hygieny v kuchyni. Existuje mnoho přípravků na čištění trouby a dnes vám v tomto článku představíme, jak vyčistit troubu pomocí jedlé sody. Ještě předtím však zjistěte, jaké jsou čisticí vlastnosti tohoto produktu!

Čisticí vlastnosti jedlé sody

Čisticí vlastnosti jedlé sody

K čištění trouby nebo jakéhokoli jiného prvku v interiéru je jedlá soda výjimečným čisticím prostředkem. Někdy totiž k odstranění některých skvrn nestačí čištění vodou a použití některých přípravků může poškodit váš nábytek v interiéru. Doporučuje se mít ve skříni jedlou sodu.

Jedlá soda je známá tím, že odstraňuje mastnotu z kuchyně, ale také skvrny z textilií. Odstraňuje také nepříjemné pachy z trouby a chladničky. Tento víceúčelový čisticí prostředek lze použít k čištění několika povrchů pomocí houby. Pro lepší výsledek a lesk stačí bílý prášek zředit octem.

Se směsí bílého octa existuje několik triků a nic neriskujete, protože se jedná o přírodní produkt. Není to nebezpečné pro vaše zdraví, naopak vám to umožní mít čistou kuchyň. Nejčastěji se používá k čištění povrchu trouby a k hlubšímu čištění uvnitř trouby. Když smícháte vodu s tímto přípravkem, získáte pastu, kterou můžete čistit.

Čtěte také  Jaký je nejlepší způsob čištění zrcadel, aby se na nich nedělaly šmouhy?

Čištění vnitřku trouby pomocí hydrogenuhličitanu a vody

Čištění vnitřku trouby pomocí hydrogenuhličitanu a vody

Abyste mohli troubu vyčistit hydrogenuhličitanem, musíte ho smíchat s vodou. Abyste získali pastu, je nutné dát více prášku než vody. Pokud postupujete opačně, získáte velmi tekutý roztok. Jednotlivé rošty v troubě potřete houbičkou na nádobí. Tímto přírodním čisticím prostředkem důkladně vyčistěte stojany, abyste odstranili všechny nečistoty a mastnotu, které na nich ulpěly. To je velmi praktický tip, protože poté stojan opláchnete vodou, aby se odmastil.

Údržba varné jednotky je velmi důležitá a je třeba dbát na dobré čištění stěn. Často se na nich usazují nečistoty. Chcete-li ji odstranit, naneste pastu přímo na špinavé stěny a nechte ji několik minut působit. Někteří lidé dávají přednost ponechání přípravku přes noc, aby dosáhli lepšího výsledku a odstranili nepříjemný zápach z jídla. Použití hydrogenuhličitanu zůstává vynikajícím babičkovským trikem pro čištění domácnosti.

Čtěte také  Jak udržujete stěny svého domu, uvnitř i zvenčí?

Někdy může mýdlo nebo prostředek na mytí nádobí zničit troubu a zanechat stopy po otření hadříkem. Pokud chcete odstranit silné vůně, smíchejte několik lžic prášku s bílým octem nebo dokonce s citronem. Díky tomu už nebudete mít na spotřebičích žádné nečistoty a zároveň bude váš pokoj díky použitému citronu také velmi příjemně vonět.

Mytí dveří pomocí jedlé sody

Mytí dveří pomocí sody bikarbony

Stejnou metodou jako vnitřek trouby umyjte i dvířka. K čištění skla spotřebiče se doporučuje bílý ocet, který zajistí účinný výsledek. Smíchejte ji tak, že vezmete několik lžic prášku a přidáte do něj citron nebo ocet podle svých preferencí. Poté tyto dva produkty smíchejte v misce a nastříkejte přímo na dvířka trouby. Hadříkem nebo houbou odmastěte celý povrch dveří a otřete stěny.

Čtěte také  Lesklá podlaha: nejlepší tipy pro lesklou podlahu bez námahy

Chcete-li odmastit dvířka spotřebiče a odstranit nečistoty, které se nedají odstranit mýdlem, pak je nejlepší použít octový trik. Nechte jej působit přes noc, například na skvrny od polévky nebo jiných potravin, které jste vařili na sporáku.

Nyní, když máte všechny kroky pro čištění spotřebičů na paměti, doporučujeme použít tuto metodu pro čistší domácnost. Může být užitečný i při každodenním úklidu. Můžete používat pouze jedlou sodu a vystačit si s produkty dostupnými v supermarketech. Tím spíše, že díky tomuto tipu neutratíte za nákupy mnoho peněz, protože tyto výrobky pro domácnost jsou opravdu cenově dostupné.

Obsah

Davida

David je šéfredaktorem serveru Naturama.cz. Jeho úkolem je motivovat a vést redakční tým k vytváření kvalitních a aktuálních informací o všech oblastech života v domácnosti a zahradničení.
David je také velkým milovníkem přírody a vždy se snaží být v kontaktu s přírodním prostředím. Je členem místního ochranářského spolku a angažuje se v boji za ochranu a zmírnění klimatických změn.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST