Druhy trav: vlastnosti, použití a péče

druhy trávy

Jednou z rostlin, které potřebují pro své dobré fungování nejvíce péče, je trávník. Přírodní tráva zohledňuje typ klimatu, ve kterém roste, a péči, která je jí věnována. Existuje několik druhy trávy v závislosti na jejich vlastnostech, použití a klimatu, ve kterém rostou.

V tomto článku se dozvíte o různých typech trav a jejich hlavních vlastnostech.

 

Faktory, které je třeba zvážit

okrasná tráva

Při výběru mezi různými typy trávníků je důležité klima a oblast, kde budeme trávník vysévat. Podívejme se, jaké jsou hlavní faktory a jak je lze využít:

 

 

  • Klima, ve kterém žijeme

 

  • Využití, které z něj budeme mít

 

  • množství slunce nebo stínu, které mu poskytnete.

 

  • Typ půdy, kterou máme

 

 • Péče a čas, které mu chceme věnovat.

 

Typy trávníků podle jejich využití

tráva pro osobní použití

Vzhledem k tomu, že existují stovky druhů bylin, je obtížné podívat se na vlastnosti jednotlivých druhů a určit, který z nich si vybrat.

Za prvé, je to je nutné rozlišovat mezi osobním a profesním použitím. Kupte si směs semen nebo trávy k bazénu a proměňte svou zahradu v zelený ráj, který si můžete užívat, nebo ji ozeleněte po celý rok a využijte ji k čemukoli, grilování, večeřím, setkáním atd. Podívejme se, jaké jsou různé typy trávníků podle jejich použití:

 

Tráva v bazénech

Budeme si muset vybrat mezi přírodní a umělou trávou. Umělá tráva je pouze tehdy, když hledáte pohodlí, ale to bude škoda, protože zbaví vás elegance doteku, barvy a vůně.. Vytvářejí také velké množství tepla, které je příčinou hromadění bakterií.

Čtěte také  Jak správně používat jedlou sodu na okurky, rajčata a papriky? Potřebují ji hned.

Ti, kteří se snaží položit pravou přírodní trávu, získají svěžest a pohodlí díky příjemnému pocitu, hygieně (protože země vše filtruje, takže nedochází k usazování) atd. Pokud chceme do bazénu umístit přírodní trávu, musíme vědět, že klíčová je údržba. Můžeme si však vybrat různé druhy trav, které nevyžadují velkou údržbu.

Naše tráva musí splňovat několik kritérií: odolnost vůči chůzi, odolnost vůči chlóru, odolnost vůči povětrnostním vlivům v zimě i v létě a příjemnost na dotek při chůzi.. Protože neexistuje jediná odrůda se všemi těmito vlastnostmi, je nejlepší zvolit směsi osiv, které podporují slabé stránky každé z nich.

 

Tráva na zahradě

Každý, kdo chce na zahradě pěstovat přírodní trávu, chce, aby byla zelená po celý rok, ale bez správného nářadí a správné údržby to může být obtížné.

Na stránkáchčas, který musíme investovat, abychom toho dosáhli, je střední až vysoký, a do značné míry závisí na kvalitě půdy, zavlažování a počtu sečí trávníku. Tyto travní druhy se vzájemně doplňují a vytvářejí mezi sebou dokonalou symbiózu. Odolávají vysokým teplotám a prostředí bohatému na sůl, například v pobřežním podnebí.

 

Druhy trávy v závislosti na klimatu

druhy trávy

V průběhu času se vyvinuly různé druhy trav v závislosti na klimatických podmínkách, ve kterých se vysévají. V obecné klasifikaci bychom je však mohli rozdělit do dvou hlavních skupin:

Čtěte také  Jak snížit množství odpadu na zahradě?

 

 

  • Přírodní tráva pro teplé podnebí

 

 • Přírodní tráva pro mírné a chladné podnebí.

 

Přírodní tráva v teplém podnebí

 

 

  • Bermuda: známá také jako jemná tráva nebo trávník, je nejčastěji používaným druhem v soukromých zahradách, parcích a dokonce i na fotbalových hřištích. Nejodolnější proti sešlapávání, horku a suchu. Vůbec nesnáší mráz.

 

  • Bahia Grass: tato odrůda nevyžaduje mnoho zálivky ani úrodnou půdu a dobře snáší stín, protože její stébla jsou hustá a tmavě zelená. Má hluboké kořeny, takže dobře odolává pošlapání. Často se používá ke stabilizaci půdy.

 

 • Kikuyu: velmi silná širokolistá bylina. Je velmi rozšířená ve středomořských pobřežních zahradách, protože snáší slané podnebí, horko i sucho. Díky své hustotě je nejodolnější proti sešlapání. Protože roste velmi rychle, je vhodné ji často sekat.

 

Přírodní trávy ve středně chladném a chladném podnebí

 

 

  • Agrostis: vyznačuje se schopností snášet velmi nízké sečení a má kobercový vzhled. Je to velmi jemná tráva, která jen zřídka žloutne, protože odolává extrémním klimatickým podmínkám.

 

  • Kostřava: U kostřavy (Festuca) je odrůda Arundinacea tmavě zelená vytrvalá tráva, která je při nízkých teplotách velmi odolná vůči jakýmkoli chorobám, a pokud to nestačí, platí to i v horkém podnebí a při nedostatku vody. Nevyžaduje velkou údržbu a je dobře udržovaný.

 

 • Ray-Grass: je jedním z nejrychleji rostoucích druhů trav a používá se v oblastech s problémy s regenerací. Její listy jsou velmi tenké a husté, poměrně jasně zelené. Je odolný vůči chladu a horku, ale nesnáší sucho a nedostatek vody, takže se musí hýčkat a konzumovat. Je široce používán jako kvalitní krmivo.
Čtěte také  Jak vybrat správný mulč na pokrytí zahradní půdy? Naše tipy a rady

 

Použijte

Podíváme se na různé způsoby použití východoindického jazyka:

 

 

  • Dekorativní použití: pro dekorativní účely bychom měli vybírat odrůdy s velmi jemnými, hustými a silnými listy. Zřejmým příkladem je přírodní zahrada s trávníkem. Většina firem má sklady nebo budovy určité velikosti, protože po nich chodí jen málo lidí. Úroveň péče je poměrně vysoká.

 

  • Sportovní využití: Jeho výhodou je, že si s ním můžeme nejen užívat krásné scenérie, ale také vydržet vše, co s ním chceme dělat. Udržujte tempo, pes běží, míč. Jsou to také odrůdy odolnější vůči škůdcům.

 

 • Osobní použití: Osobním použitím myslíme trávník celé rodiny, který mohou děti pošlapat, rozhrnout a použít k žertům. A nebudete mít moc času se mu věnovat – rodina je na prvním místě. Musí být odolný.

Tento proces berte vážně: před výsadbou připravte půdu, provzdušněte ji a vyberte dobrý substrát. Zvažte množství slunečního světla, které zahrada dostává. Například tráva je ideální pro suché oblasti. Péči byste měli přizpůsobit typu osiva, které jste si vybrali. Nebojte se, dejte mu čas na vyklíčení. Zahradničení na trávníku je pomníkem trpělivosti.

Doufám, že se díky těmto informacím dozvíte více o různých typech trávníků, které existují.

Obsah

Davida

David je šéfredaktorem serveru Naturama.cz. Jeho úkolem je motivovat a vést redakční tým k vytváření kvalitních a aktuálních informací o všech oblastech života v domácnosti a zahradničení.
David je také velkým milovníkem přírody a vždy se snaží být v kontaktu s přírodním prostředím. Je členem místního ochranářského spolku a angažuje se v boji za ochranu a zmírnění klimatických změn.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Zahrada