Důvod, proč dát do pračky kouli z hliníkové fólie!

Zjistěte, proč byste měli dát do pračky kouli z fólie.

Pro lepší čištění

Hliníková fólie má mnoho strun. O jeho použití v kuchyni už víme, ale o jeho použití v bubnu pračky toho víme méně. Přesto je velmi užitečná a účinná. Jedná se o mimořádně účinný trik pro babičky, který byste měli objevit.

Do bubnu pračky se doporučuje vložit dvě kuličky hliníkové fólie. Měly by mít velikost a tvar tenisového míčku. Díky těmto kuličkám budou vaše linky čistší, protože účinně odstraní odolné nečistoty. Tato technika navíc neovlivňuje samotnou pračku a optimalizuje praní v pračce. Budete mít k dispozici čisté, bezpečné a nezávadné prádlo. Míčky by se měly obnovovat až po 6 měsících používání.

Čtěte také  Jak správně používat programy pračky? 14 základních tipů!

Odstranění statické elektřiny z oděvů

Oblečení, zejména ze syntetických tkanin, často vytváří elektrické náboje. Hliníková kulička proto pomáhá absorbovat statickou elektřinu z prádla, aby se mohlo prát snadněji a účinněji. To také umožní lepší čištění prádla a optimální údržbu pračky.

Fóliové kuličky však můžete použít i v sušičce. Když je oblečení v sušičce, třou se o sebe a vyměňují si elektrony. To znamená, že jeden kus oblečení může být méně nabitý než jiný. Výsledkem je, že oblečení drží pohromadě, protože se zachytí opačné elektrické náboje. Kulička z hliníkové fólie tak dokáže odvádět statickou elektřinu z vašeho oblečení, udržuje je oddělené a optimálně urychluje jejich sušení.

Pro úsporné praní

Přestože hliníková fólie není příliš ekologický výrobek, stále ji používáme. Je pravda, že je to velmi praktické, zejména v kuchyni. Její využití však zdaleka nekončí. Do pračky můžete vložit kouli z hliníkové fólie, abyste nemuseli používat změkčovadla nebo prací prostředky. Umožňuje to otloukat linky a odstraňovat nečistoty bez použití chemických čisticích prostředků. To by byla ekonomická alternativa k použití běžných čisticích prostředků pro dosažení stejného výsledku.

Čtěte také  Jak můžete zlepšit kvalitu vzduchu v místnosti?

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST