Fascinující zahrady: 6 nápadů, jak je napodobit na své zahradě

Okouzlující zahrady

Při koupi domu se stále více lidí rozhoduje pro dům s malou zahradou. Je to způsob, jak mít prostor, který jim umožní relaxovat a zapomenout na starosti a zároveň se cítit v jednotě s přírodou. Ale víte, jak vytvořit fascinující zahrady?

Ať už se jedná o malou nebo velkou zahradu, není těžké ji jednoduše vyzdobit tak, abyste se při pohledu na ni nemohli odtrhnout a chtěli na ní zůstat celé hodiny, aniž byste si vyčítali, že ztrácíte čas. Ale protože každý má jiný vkus, může být výzdoba krásné zahrady taková či onaká. Co takhle dát vám pár nápadů na okouzlující zahrady?

Co by měla mít okouzlující zahrada

Nápady pro venkovní prostor

Zdroj: pinterest

Půvabná zahrada se neřídí žádnými pravidly. Ve skutečnosti záleží na vašem vkusu, rozpočtu a na tom, kolik chcete zahradě věnovat. Ať už se jedná o místo plné zeleně a barev, nebo o monotónnější, všechna budou mít zvláštní kouzlo.

Obecně existují několik prvků, které by v zahradách neměly chybět.. Na jedné straně vegetace, ať už v podobě stromů, květináčů, půdních rostlin… Je důležitá, protože mluvíme o zahradě. Dalším základním prvkem fascinující zahrady je voda. Nejen proto, že ji rostliny potřebují k životu, ale také proto, že voda je prvek, který značí čistotu, klid a pohodu. A v zahradě si nejvíce přejeme najít útočiště klidu a odloučení.

Čtěte také  Podzimní mulčování: jaký typ zvolit, jak a kdy ho aplikovat?

Malá zahrada

Okouzlující nápady na zahradu, díky kterým budete mít doma kousek kouzla

Okouzlující nápady na zahradu pro kousek kouzla u vás doma

Když už máte představu o tom, co je to okouzlující zahrada, co kdybychom vám dali pár nápadů, jak by měla vypadat, abyste ji mohli napodobit u sebe doma? Neexistuje žádné psané (ani mluvené) pravidlo, jak by měla vaše zahrada vypadat; měla by odpovídat vašemu životnímu stylu, osobnosti a vkusu. Odtud jsou můžete si vybrat z mnoha kombinací, který z nich bude váš?

Okouzlující zahrada s dekorativními prvky

Okouzlující nápady na zahradu pro kousek kouzla u vás doma

Zdroj: Pinterest

V tomto případě bychom mohli uvažovat o hrncích, ale proč nejít dál? Květináče umístěné na zemi nebo zavěšené na stěnách jsou v pořádku. Pokud však chcete, aby vaše zahrada zaujala, musíte být trochu kreativnější.

Co například staré jízdní kolo jako dekorace? Můžete na něj umístit stojany na květináče a nechat květináče zdobit samotné kolo (není nic lepšího než použít popínavé rostliny, které po nějaké době zakryjí rám kola a vypadají jako „přírodní“ kolo).

Další možností je trakař, který lze také naplnit květináči nebo dokonce zeminou a osadit rostlinami.

Obecně jde o to, aby zdůraznit dekorativní prvky, ale napodobit je rostlinami. (např. z nich vyrobit květináče nebo květináče).

Okouzlující kamenné zahrady

Okouzlující nápady na zahradu pro kousek kouzla u vás doma

Zdroj: Pinterest

Kameny jsou stejně jako dřevo jedním z nejběžnějších přírodních prvků v přírodě. A jejich použití na zahradě by nebylo nerozumné. Navíc existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout. Napříkladkameny lze použít k vytvoření cesty, vytvořit „nábytek“, jako jsou stoly, židle atd., nebo dokonce s kameny vytvořit fontánu (nebo místo, kde jsou kameny skutečnými hrdiny).

Čtěte také  Jak pěstovat slunečnice jako trvalky? Rozzáří zahradu a jsou téměř nezničitelné.

Písečné zahrady

Tyto zahrady jsou známé spíše jako zenové zahrady, kde je místo trávníku vrstva jemného písku, kterou můžete pohybovat a vytvářet z ní tvary podle nálady. Nejsou příliš časté, ale mnoho lidí jim podléhá, protože jsou dobrou relaxační technikou, zejména po náročném pracovním dni.

Můžete na závěr dekorace přidejte rostliny a kameny, stejně jako voda, protože je to jeden z nejpřirozenějších a nejzákladnějších prvků. Pokud si nepředstavujete, že se vaše zahrada stane zenovou zahradou, zvažte, zda ji umístit pouze do jedné části zahrady.

Zahrady s recyklovanými prvky

Stále více dbáme na ochranu životního prostředí, a proto jsme opatrnější při vyhazování věcí, protože se jim snažíme dát druhý život a co nejvíce je recyklovat.

Proto lze nádoby, láhve, kolečka… použít k velmi kurióznímu zdobení zahrady a přinést do ní jeden styl mezi moderním a originálním do vaší zahrady. Našel by se někdo, koho by napadlo použít plastové lahve, natřít je barvou a použít jako květináče pro rostliny? Nebo že by se pneumatiky od auta daly použít na popínavé nebo kvetoucí rostliny?

Zahrada s vodou jako hlavním hrdinou

Zahrada s vodním prvkem

Představte si zahradu. Je prázdný a začínáte tím, že pokryjete zem pokrývkou z trávy. Na tři stěny ohraničující prostor umístěte několik rostlin v různých výškách. A uprostřed je velká fontána nebo jezírko, které je plné ryb a dalších drobných živočichů. Dokážete si představit, jak exotické by to mohlo být?

Čtěte také  Můj fíkus ztrácí listy! Co dělat, když listy rostliny žloutnou a rostlina ztrácí listy?

Opravdu není těžké si představit, že bychom měli takovou okouzlující zahradu. I když je prostor malý, můžete postavit ji do rohu místnosti a obklopit ji vegetací. jako byste vytvářeli jakousi vodní svatyni. Časem získá kouzelný vzhled.

Kombinovaná zahrada

Okouzlující zahrady

Zdroj: Pinterest

Co byste řekli, kdybych vám řekl, abyste si udělali kombinovanou zahradu? Konkrétně se jedná o zahradu, ve které se kombinují kameny a vegetace. Například položení kamenné obruby kolem zahrady, která ji ohraničuje, a také cesty, po které se dá zahradou procházet. A do mezer umístěte trávník, do jedné skupinu rostlin, do jiné strom…..

Tímto způsobem děláte to, co děláte. vytvořit si na zahradě prostor a podle své nálady si v něm najít místo k návštěvě.. Pokud máte dostatek prostoru, můžete si v každé z těchto oblastí vytvořit místo k odpočinku (židli, lavičku…), kde si můžete odpočinout.

Jak vidíte, existuje mnoho fascinujících zahradních možností. Nenechte se zmást přídavným jménem, okouzlující zahrada je pro vás každá zahrada, kde se cítíte dobře.

Obsah

Davida

David je šéfredaktorem serveru Naturama.cz. Jeho úkolem je motivovat a vést redakční tým k vytváření kvalitních a aktuálních informací o všech oblastech života v domácnosti a zahradničení.
David je také velkým milovníkem přírody a vždy se snaží být v kontaktu s přírodním prostředím. Je členem místního ochranářského spolku a angažuje se v boji za ochranu a zmírnění klimatických změn.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Zahrada