Jak maximalizovat úrodu rajčat?

Rajčata zaštipujte, zalévejte, hnojte a mulčujte, abyste během léta sklidili co nejvíce plodů.

Mnoho spotřebitelů oceňuje rajčata pro jejich vysoký obsah vitamínů a lykopenu, které jsou zdraví prospěšné. Tyto plody lze konzumovat na různé způsoby: v salátech, v omáčkách, pečené atd. Při dodržení několika postupů je lze sklízet průběžně po celé léto. Objevte různé tipy, jak maximalizovat sklizeň rajčat.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Naše zahrada🌿 (@nasezahrada)

Zaměření na permakulturu

Chcete-li získat co největší úrodu, pěstujte rajčata v květnu. Nezapomeňte je zasadit do půdy, která je nejméně šest měsíců pokryta slámou nebo mulčem (tenkou vrstvou posekané trávy). Tímto způsobem nebude mít plevel možnost růst kolem vašich rajčat. Tato slaměná izolace také umožňuje omezit četnost zalévání. Pro každou sazenici vytvořte mřížku. Jedná se o 30 až 40 cm dlouhou trubku, kterou můžete rostoucí rajčata zalévat vodou a hnojivem.

Čtěte také  Jak pěstovat cesmínu v květináči? Sen o barevné terase si můžete splnit!

Štípání rajčat

Odborníci tvrdí, že rajčata jsou silnější a zdravější. To znamená, že můžete sklízet více ovoce. Tato metoda umožňuje rajčeti soustředit veškerou energii na hlavní výhon. V opačném případě může sazenice dokonce uvadnout nebo může mít rostlina nedostatek světla.Technika je jednoduchá! Pokud máte tyčková rajčata, vyhledejte případné postranní výhonky a výhonky v paždí a zařízněte je.

Dobré zavlažování skleníkových rajčat

Pokud zjistíte, že se listy vašich skleníkových rajčat kroutí, může to být způsobeno nedostatkem vody. V takovém případě není semenáček schopen absorbovat určité prvky v půdě, které mu umožňují vývoj. Abyste tento problém vyřešili, ale především abyste v létě dosáhli co největší úrody, je dobré rostliny rajčat důkladně zalévat. Abyste překonali nedostatek vody, ale hlavně abyste v létě dosáhli co největší úrody, je vhodné rajčata hojně zalévat. Uvědomte si, že vlhký vzduch ve skleníku nenahradí dobrou zálivku.

Čtěte také  Bezúdržbová zahrada: jak a čím ji osázet, abyste si mohli užívat jen odpočinek?

Správné umístění, zavlažování a odvodňování rajčat na balkoně

Pokud pěstujete rajčata v květináčích na balkoně, stačí je umístit na bezpečné místo a zajistit pravidelnou zálivku. V létě, zejména když je velké horko, je nejlepší zalévat je dvakrát denně. Pokud není teplota příliš vysoká, může stačit zalévat každý druhý den. Nezapomeňte také na dobrý drenážní systém v květináčích. Dešťová voda, která přichází na zalévání rajčat, tak může efektivně odtékat.

Zkuste vermikompostování

Kompost je nezbytnou živinou pro dobrý vývoj rostlin. Můžete se proto rozhodnout pro vermikompostování. Chcete-li vyrobit kompost, jednoduše naplňte kompostovací nádobu organickými zbytky z kuchyně. Patří mezi ně slupky, zbytky ovoce a zeleniny a použité čajové sáčky. Poté nechte kalifornské žížaly odpad rozložit. Rajčata tak získají základní živiny.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @dum_na_rohu

Postřikování rajčat syrovátkou

Abyste maximalizovali úrodu rajčat, je dobré připravit také syrovátku. Jedná se o mléčnou směs bohatou na vitamíny, která je vynikající pro rajčata. Pro výrobu tohoto produktu nalijte kefír do plastového sítka, abyste získali tekutinu. Zřeďte jej vodou. Představte si, že jednu dávku kefírového mléka dáte do pěti dávek vody. Tuto směs pak můžete použít k postřiku rajčat.

Čtěte také  Kdy a jak správně stříhat rajčata pro šťavnaté plody?

 

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Zahrada