Jak můžete oživit své stříbrné šperky?

Jsou vaše stříbrné šperky zašlé časem?

Nebojte se! Připravili jsme pro vás ty nejlepší tipy, jak je podpořit.

Bílý ocet nebo lihový ocet

Pokud chcete například vyleštit náramek, vložte ho do misky. Ale kolik octa stačí? Na tom nezáleží, jen se ujistěte, že je šperk zcela ponořený.

Pak budete muset být trpěliví, protože „léčba“ trvá dva dny. Po této době stačí šperk opláchnout studenou vodou a je hotovo!

Citron

Vezměte si hadřík (nebo vatové tampony), vodu, citron a další měkký hadřík. Poté rozkrojte citron napůl a vymačkejte ho na utěrku tak, aby byla nasáklá šťávou.

Poté šperk otřete prvním hadříkem. Samozřejmě netlačte příliš silně, abyste si neudělali škrábance. Nakonec šperk opláchněte namočením stejného hadříku do trochy vody a osušte ho měkkým hadříkem. Citronová technika je ideální pro rychlé oživení barvy.

Čtěte také  Jakých je 5 tipů na čištění roštů trouby, aby vypadaly jako nové?

Sůl

Sůl se nedoporučuje pro šperky s diamanty a drahými kameny. Na druhou stranu je velmi účinný pro velmi zoxidované šperky. Jak ji používat?

Vezměte si misku nebo dutý talíř a vyřízněte hliníkový plát, do kterého umístíte svůj šperk. Pak převařte vodu a nalijte ji do fólie.

Poté šperk posypte kuchyňskou solí. Další krok je velmi jednoduchý, vroucí vodu nalijte do fólie a fólii uzavřete, přičemž dávejte pozor, abyste se nespálili.

Po deseti minutách čekání šperk vyjměte a znovu jej ponořte, tentokrát však do čisté vody. Nakonec jej vyleštěte měkkým hadříkem.

Zubní pasta

Zubní pasta nečistí jen zuby. Naneste malé množství na zubní kartáček. Poté šperky jemně otřete. Důkladně opláchněte studenou vodou, otřete zámišem nebo hadříkem a máte hotovo!

Čtěte také  Zde je návod, jak snadno a rychle vyčistit žaluzie! Postupujte podle průvodce!

Drobky

Ano! Drobky mohou obnovit původní lesk vašich stříbrných šperků. Jak to děláte? Strouhanku jednoduše vetřete do stříbra. Tento starý babičkovský trik se osvědčil a překvapil ty, kteří ho vyzkoušeli.

Ash

Stříbrné šperky vyčistěte popelem. Poté ji opláchněte a otřete zámišem.

Pivo

Namočte své šperky na jeden den nebo přes noc do mísy s pivem. Poté jej opláchněte a otřete hadříkem.

Jedlá soda

Navlhčete zubní kartáček a posypte ho několika špetkami jedlé sody. Poté stříbrné šperky jemně vydrhněte. Opláchněte jej čistou vodou a otřete zámišem.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Linda Pukovcová (@lets_oil_about_it)

Specifičtější čištění stříbrných šperků s drahými kameny

Pokud máte stříbrné šperky s drahými kameny nebo diamanty, domácí čištění nemůže vždy přinést uspokojivé výsledky. Některé drahokamy mohou při zahřátí měnit barvu. Jiné se mohou při kontaktu s výrobkem nebo kapalinou použitou k čištění znehodnotit. Nejzřejmějším řešením by bylo zajít ke klenotníkovi, aby vašim stříbrným šperkům dodal skutečný vzhled.

Čtěte také  4 snadné způsoby čištění zčernalé paluby

Klenotnictví Pujol v Toulouse vám vyhoví, pokud jde o čištění vašich stříbrných šperků, ať už jsou zdobeny drahými kameny, nebo ne. Díky svým dlouholetým zkušenostem s tvorbou a renovací šperků vám může nabídnout skutečnou odbornost při dodávání lesku vašim stříbrným šperkům. Více informací o jejích službách najdete na jejích webových stránkách. Jisté je, že odborníci z klenotnictví Pujol vám kromě prostého vyčištění dokážou provést skutečnou renovaci a vrátit vašim stříbrným šperkům jejich původní krásu. Nejbezpečnějším a nejrychlejším způsobem, jak vrátit stříbrným šperkům jejich bývalou krásu, je využít služeb klenotníka.

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST