Jak odstranit mastnotu z kuchyňských skříněk? 9 snadných tipů

Hledáte tipy, jak odmastit kuchyňské skříňky?

Přírodní produkty pro domácnost fungují velmi dobře, aniž byste museli používat drsné víceúčelové čisticí prostředky. S těmito přírodními čisticími prostředky nemá šanci ani několik měsíců stará mastnota. Nejlevnější a nejzdravější způsob čištění je zaměřit se na ingredience, které máte doma. Přečtěte si devět způsobů, jak bojovat proti mastnotě.

1 Mýdlo na nádobí a voda

Většinu typů kuchyňských skříněk lze čistit teplou vodou s několika kapkami mýdla na nádobí, které má závažné odmašťovací vlastnosti.

Smíchejte několik kapek mýdla na nádobí v misce s teplou vodou, dokud není mýdlová.

K jemnému odstranění mastnoty a nečistot použijte houbu namočenou v roztoku, ale ne mokrou.

Pokračujte čistou vodou, abyste odstranili přetrvávající mýdlo.

Povrch důkladně osušte suchou utěrkou z mikrovlákna.

2 Citrusový víceúčelový čisticí prostředek

Naplňte zavařovací sklenici do tří čtvrtin citrusovou kůrou a zalijte ji bílým octem. Směs by se měla louhovat dva až tři týdny.

Čtěte také  Potřísněné koberce nebo předložky? Zde jsou 3 jednoduché a účinné způsoby, jak je odstranit.

Nastříkejte univerzální čisticí prostředek obsahující směs na kuchyňské skříňky a nechte několik minut působit.
Poté použijte houbu nebo utěrku z mikrovlákna namočenou v teplé vodě, abyste mastnotu jemně odstranili.

3 Jedlá soda a voda

Zrnka jedlé sody dokáží odstranit částečky mastnoty, které ulpívají na povrchu skříněk. Jako mírná zásada je vhodný k rozpouštění mastnoty ve vodě.
Smíchejte vodu a jedlou sodu v poměru 50/50, až vznikne pasta.

Naneste jej na mastné skvrny čistým hadříkem z mikrovlákna malými krouživými pohyby.
Po zakrytí všech stran skříňky odstraňte přebytečnou pastu vlhkým hadříkem a zbylou vlhkost suchým hadříkem.

4 Horká voda a bílý ocet

Bílý ocet je kyselý, a proto má přirozené odmašťovací vlastnosti pro ošetření lepkavých kuchyňských skříněk a v kombinaci s horkou vodou dokáže zázraky. Smíchejte ocet a horkou vodu v poměru 1:1 a nalijte do lahve s rozprašovačem. Roztok nastříkejte na kuchyňské skříňky a nechte působit asi 3-5 minut. Roztok setřete vlhkým hadříkem a povrch osušte papírovou utěrkou nebo jej nechte uschnout na vzduchu.

Čtěte také  Čištění trouby: 6 přírodních a účinných tipů, jak ji vyčistit bez použití chemikálií!

5 Citronová šťáva a jedlá soda

Pokud se potýkáte se silnou mastnotou na kuchyňských skříňkách, zbavíte se jí kombinací jedlé sody a kyselosti citronové šťávy. V lahvičce s rozprašovačem smíchejte šťávu z jednoho citronu, dva díly teplé vody a jeden díl jedlé sody. Roztok nastříkejte na povrch a nechte působit 5 minut. Jemně roztok rozetřete měkkou houbou a povrch skříňky otřete čistým hadříkem.

6 Čištění mastnoty z kuchyňských skříněk pomocí zubní pasty

Zubní pasta neslouží jen k čištění zubů. Může také odmastit vaše skříně. Samotná zubní pasta však nestačí. Budete také potřebovat jedlou sodu. Příprava tohoto odvaru proti mastnotě:

Smíchejte 1 šálek vody, 1 lžičku bílé zubní pasty a 2 lžíce jedlé sody.
Namočte do směsi houbu a vydrhněte skříňky.
Opláchněte vlhkým hadříkem, dokud nezmizí všechny zbytky.

7 Setřete tuk moukou

Mouku můžete použít k čištění lepkavé mastnoty z kuchyňských skříněk namísto použití škodlivějších chemikálií. Když je mastná skvrna čerstvá, posypte ji moukou. Počkejte, až se tuk vsákne, a můžete směs mouky a tuku bez problémů setřít.

Čtěte také  4 snadné způsoby čištění zčernalé paluby

8 Olej pro boj s ropou

Použijte rostlinný olej, který dokáže změkčit a odstranit mastné skvrny. Dobrého výsledku dosáhnete, když ji smícháte se dvěma díly jedlé sody a pastu rozetřete měkkým čistým hadříkem. Směsí vyleštěte špinavé panty a úchytky, poté skříňky otřete hadříkem namočeným v teplé vodě a nechte uschnout.

9 Údržba kuchyňských skříněk

Dřevěné skříňky vyžadují po odmaštění zvláštní pozornost. Zvažte použití výrobků obsahujících včelí vosk, které zajistí dodatečnou ochranu povrchů skříněk. Nejenže zabraňují vysychání dřeva, ale také pomáhají odpuzovat mastnotu z kuchyně. Je důležité každý týden otřít kuchyňskou skříňku, abyste zabránili usazování mastnoty. Nezapomeňte si po vaření umýt ruce, abyste zabránili přenosu tuku na dvířka skříněk.

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST