Jak pomocí prášku do pečiva nadobro vyhnat mravence ze zahrady?

Místo používání chemických prostředků a hubení mravenců můžete zvolit velmi účinná přírodní řešení, která je jednoduše vyženou.

Pokud se na vaší zahradě začnou usazovat mravenci, můžete se jich snadno zbavit bez použití insekticidů. Prášek do pečiva je velmi účinný při jejich likvidaci nebo udržení mimo zahradu. Jak to děláte?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Naše zahrada🌿 (@nasezahrada)

Proč se zbavovat mravenců?

Když se teplota začne zvyšovat, mohou se mravenci přesunout na vaši zahradu. Mravenci mohou poškodit vaše rostliny. Kyselina mravenčí, kterou mravenci produkují, může poškodit rostliny. Listy žloutnou a kroutí se. Rostliny méně kvetou a budete mít méně plodů, než jste očekávali.

Čtěte také  Jak rychle dozrát rajčata? Objevte jednoduchý trik

Mravenci mohou také poškodit kořeny ovocných stromů, zeleniny a květin. Vynášejí půdu na povrch.

Mravenci mohou také přenášet spory moniliózy a dalších nemocí, jako je například molice hrušňová, a škůdců, jako jsou červci švestkoví. Nepřímo chrání mšice před jejich přirozenými nepřáteli, jako jsou berušky.

Jak zabránit jejich invazi?

Proti mravencům je možné zasáhnout preventivně. Některé rostliny mravence odpuzují. Tento hmyz má velmi vyvinutý a citlivý čich. Odpuzuje je přítomnost aromatických rostlin, jako je máta, bazalka nebo levandule.

Nemají rádi ani cibuli a česnek. Opustí místo, kam nainstalujete vonné rostliny.

Na zahradě by se také nemělo hromadit suché listí nebo suchá tráva. Mravenci si pod nimi staví hnízda, aby se rozmnožili. Stejně tak, pokud vytváříte kompost, měli byste ho pravidelně míchat, abyste je vyvrhli.

Čtěte také  Bezúdržbová zahrada: jak a čím ji osázet, abyste si mohli užívat jen odpočinek?

Prášek do pečiva proti mravencům

Prášek do pečiva je účinným prostředkem proti invazi mravenců. Složky prášku do pečiva jsou pro tento hmyz jedovaté. Jedlá soda v prášku do pečiva je pro mravence škodlivá. Přítomnost solí, jako je hydrogenvinan draselný a dihydrogenfosforečnan vápenatý, způsobuje v jejich trávicím systému plynatost nebo tvorbu plynu, který nakonec praskne.

Jak aplikovat prášek do pečiva

Toho můžete dosáhnout buď posypáním jejich cesty práškem do pečiva, nebo přímým útokem na mraveniště.

Pokud se rozhodnete pro tento roztok, musíte vzít v úvahu změnu pH způsobenou přítomností jedlé sody a také přítomnost kyselých solí, které mohou poškodit vaše rostliny.

Na mravence můžete také zaútočit posypáním mraveniště několika balíčky prášku do pečiva. Můžete přidat cukr, aby se droždí zpevnilo, nebo přidat bylinky, aby bylo účinnější. Ti, kteří nejsou mrtví, se od mraveniště vzdálí. Nesnášejí vůni bylin. Operaci můžete po několika dnech zopakovat, abyste se jich zbavili natrvalo.

Čtěte také  Co je to anemokorie?

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Zahrada