Jak použít kávovou sedlinu proti mšicím?

Kávová sedlina je užitečná při čištění a je také účinným likvidátorem mšic.

Návrat slunce není pro naše zahrady vždy dobrou zprávou. Mšice se na jaře a v létě rády usazují na rostlinách v zahradě a na terase, zejména na růžích. Tito malí škůdci však mohou tyto rostliny napadnout a způsobit na nich značné škody. Proto je nutné se jich co nejdříve zbavit. Chemické insekticidy jsou při likvidaci mšic velmi účinné, ale velmi praktické jsou i přírodní, biologicky odbouratelné a ekologické alternativy, například kávová sedlina.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Martina B. (@zeleny_koutek)

Určení přítomnosti mšic na rostlinách

Mšice jsou na zahradě nejaktivnější brzy na jaře a v létě. V zimním období je však ve svém venkovním prostoru nenajdete. Přítomnost mšic na zahradě snadno zjistíte několika minutami pozorování rostlin. V zásadě platí, že při výskytu těchto malých broučků mohou být listy pokřivené nebo se kroutit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Avenberg.cz (@avenberg.cz)

Zbavení se mšic pomocí kávové sedliny

Kávová sedlina je známá jako přírodní odpuzovač mšic, slimáků a mravenců. Jeho použití navíc nemá žádný vliv na rostliny ani na životní prostředí. Stačí jen posbírat kávovou sedlinu z konvice na kávu. Poté jej můžete rozetřít u paty napadené rostliny a dbejte na rovnoměrné rozprostření. Vůně tohoto výrobku snadno odpudí zvěř.

Čtěte také  8 způsobů, jak znovu použít kávovou sedlinu, místo abyste ji vyhodili do koše!

Pro dosažení dobrých výsledků je vhodné použít suchou kávovou sedlinu. Pokud po několika dnech zjistíte, že jsou u nohou rostlin mokré, neváhejte proces zopakovat.

Další přírodní alternativy k likvidaci mšic

Pokud zjistíte, že kávová sedlina není skutečně účinná, je možné vyzkoušet jiné každodenní produkty na likvidaci mšic. Například černé mýdlo může mšice udusit, aniž by poškodilo rostlinu nebo životní prostředí. Chcete-li tento výrobek použít, jednoduše smíchejte tři polévkové lžíce tekutého černého mýdla v jednom litru vody. Poté tímto roztokem postříkejte celou rostlinu, přičemž se soustřeďte na spodní stranu listů. Zde se často ukrývají mšice. Abyste se zamoření zbavili, lze operaci několikrát opakovat.

Kromě mýdlové vody je proti mšicím účinným každodenním prostředkem také bílý ocet, pokud napadení není příliš pokročilé. Je třeba nastříkat přípravek proti mšicím, který se skládá ze dvou litrů vody a pěti lžic bílého octa. Je však třeba dodržet dávkování a dbát na to, abyste tento přípravek nepoužívali příliš často, protože kyselost octa může vaše rostliny zničit. Aby nedošlo ke spálení listů, používejte tento přípravek pouze ráno a večer.

Čtěte také  Co zasít nyní a co zasadit na záhony pro sklizeň na podzim a v zimě?

 

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Zahrada