Jak používat olivový olej na orchideje?

K péči o orchideje můžete použít olivový olej.

Olej dodává listům lesklý vzhled. Může také působit jako insekticid. Neměli byste ji však používat čistou. Musíte ji zředit. Postupujte podle následujících tipů, jak rozumně používat olivový olej, aby vaše orchideje získaly krásný vzhled a abyste se zbavili hmyzu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @anela_cz

Lesklé listy orchideje s olivovým olejem

Prostředky na hubení škůdců můžete mít doma. Pro pokojové rostliny a orchideje používejte olivový, řepkový nebo slunečnicový olej. Olej by se měl nanášet střídmě, aby neměl opačný účinek. Orchidej nemusí ošetření olejem přežít. Při správném použití však olivový olej dodá listům lesklý vzhled.

Čtěte také  Cibule a orchideje: Fantastické hnojivo z cibulových slupek během několika minut

Jak používat olivový olej na orchideje?

Pro správnou aplikaci olivového oleje na orchideje se doporučuje zředit jej vodou a použít jako sprej. Pokud olej nanesete přímo na orchideje, může ucpat póry. Rostlina nebude moci dýchat a nakonec uschne. Olivový olej je proto třeba používat opatrně, aby neměl na orchideje opačný účinek.

Použití olivového oleje

Aby bylo možné olivový olej na orchideje co nejlépe aplikovat, je třeba jej připravit a nalít do nádoby s rozprašovačem, který lze použít. Pro přípravu spreje s olejem odborníci doporučují použít olej zředěný 3 kapkami čisticího prostředku, aby vznikla homogenní směs. Snadněji se aplikuje jako sprej pomocí postřikovače. Bez detergentu se olej a voda oddělí, protože tyto kapaliny nejsou mísitelné. Olej pak může ucpat póry, bránit rostlině v dýchání a oslabovat ji. Rostlina je odsouzena k pomalé smrti.

Čtěte také  Plíseň rajčat: Jakých je 7 důmyslných tipů, jak s ní bojovat?

Zředěný olej místo insekticidu

Postřik olivovým olejem je proti škůdcům velmi účinný. Olivový olej nepůsobí jako repelent. Vytváří nepříznivé prostředí pro šupinatý hmyz a mšice. Ta se pokryje tenkou souvislou vrstvou oleje. Právě tato vrstva oleje hmyz udusí a usmrtí. Protože olej a voda se nemísí. Je nutné získat mísitelnou a využitelnou směs.

Pro přípravu tohoto spreje je třeba smíchat 10 dílů vody s jedním dílem oleje a pouze několika kapkami čisticího prostředku. Směs bude homogenní a bude snazší ji nastříkat na rostlinu.

Neemový olej, další účinný prostředek proti škůdcům

Neemový olej je také velmi účinným prostředkem proti škůdcům. Jedná se o biologicky odbouratelný přípravek na hubení škůdců. Na rozdíl od chemických přípravků na hubení škůdců nemá neemový olej žádné negativní účinky na životní prostředí. Jedná se o olej získaný ze stromu Melia azedarach. Tento olej působí na více než 300 druhů hmyzu. Nezabíjí hmyz, ale spíše zabraňuje vylíhnutí vajíček v dospělé jedince. Můžete si ji koupit na internetu nebo v zahradnických centrech.

Čtěte také  Jak se zbavit svilušky citrusové? Účinné ošetření pro záchranu vašich stromů!

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Zahrada