Jak vybrat vysavač s nádobou?

Ale co je to vysavač s nádobou? Jedná se totiž o nejběžnější model vysavače v domácnostech, jehož hlavní předností je jeho účinnost. Přesto ztrácí na popularitě ve prospěch moderních, praktických a šikovných vertikutátorů. Jaká jsou kritéria pro výběr vysavače s nádobou?

Výkon vysavače s nádobou

Výkon motoru je více než nutným kritériem pro to, aby byl odlučovač prachu účinný. Jinými slovy, jeho kvalita závisí především na jeho výkonu nebo užitečném výkonu. Aby bylo možné vysavač doporučit, musí mít minimální příkon 400 W. Má lepší proudění vzduchu a umožní vám snadno vysát veškerý prach na všech typech podlah, ať už na tvrdých podlahách, jako jsou parkety, dlažba, nebo na měkčích podlahách, jako jsou koberce, předložky, textilie… Nicméně některé typy vysavačů překračují užitečný výkon 700 W.

Čtěte také  Věděli jste, že se můžete obejít bez změkčovačů tkanin, a přesto budete mít z pračky čisté a měkké oblečení?

Abychom však přesněji vysvětlili, jak zvolit jeho sílu, můžeme také hovořit o vakuu. Měří se v kilopascalech a jeho účelem je určit rychlost, s jakou odlučovač prachu čistí nečistoty. Doporučený poměr mezi průtokem vzduchu a podtlakem je 40 kilo pascalů (kPa) / 40 dm³/s. To odpovídá doporučenému výkonu.

Snadné používání vysavače tohoto typu

Snadné používání vysavače tohoto typu

Kromě výkonu, který vysavači umožňuje být účinný, přichází na řadu otázka praktičnosti. Vysavač, který není ergonomický a snadno se s ním manipuluje, není vhodný. Díky tomu, že má vysavač kolečka, je praktičtější při každodenním používání.

Kromě toho má obvykle prachový sáček, který usnadňuje čištění, ukládání nečistot a hygienu. Sáček lze po naplnění vyjmout a vyhodit, zatímco bezsáčkové vysavače je třeba čistit kompletně, včetně nádržky. To může vést k alergiím, protože prach přichází do kontaktu se spotřebitelem. To se obvykle mění v závislosti na zvolených modelech. Chcete-li vyhledat nejlepší modely kanystrů, klikněte na tento odkaz.

Čtěte také  4 užitečné tipy, jak vyprat přikrývku, která se nevejde do pračky

Cena odlučovače prachu

Cena odlučovače prachu

Cena se liší, stejně jako snadnost použití. V současné době jsou k dispozici v širokém cenovém rozpětí od 50 do 600 eur. Nejdražší modely jsou však často nejúčinnějšími vysavači. Pro zřídkavé použití však stačí koupit základní model.

Do hry mohou vstoupit i další kritéria, jako je hmotnost a hlučnost vysavače. Pokud jej musíte například nosit do schodů a ze schodů, je důležité zkontrolovat jeho hmotnost, která se u nejtěžších strojů může pohybovat od 5 kg do 9 kg. Pokud jde o hlučnost, může vydávat více bzučivých zvuků než tyčový vysavač. Má také celkovou hladinu hluku 80 dB, což je stejná hladina jako u auta v provozu. Hluk proto může být v každodenním životě nepříjemný a měl by být při nákupu zohledněn.
Závěrem lze říci, že kanystrový vysavač není dnes nejmódnější, ale ve francouzských rodinách je nejrozšířenější. Je nejúčinnější proti prachu. Jeho výkon je správný a umožňuje snadné vysávání. Jeho použití díky integrovanému sáčku umožňuje výhody na hygienické úrovni. Je k dispozici v různých cenových relacích, což umožňuje zaměřit se na více zákazníků s různými potřebami. Doporučujeme vám, abyste si do své domácnosti vybrali akumulátorový vysavač, protože je stále výkonnější, a proto i atraktivnější.

Obsah

Davida

David je šéfredaktorem serveru Naturama.cz. Jeho úkolem je motivovat a vést redakční tým k vytváření kvalitních a aktuálních informací o všech oblastech života v domácnosti a zahradničení.
David je také velkým milovníkem přírody a vždy se snaží být v kontaktu s přírodním prostředím. Je členem místního ochranářského spolku a angažuje se v boji za ochranu a zmírnění klimatických změn.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST