Jak vyčistit myčku, aby nezapáchala?

Myčka nádobí je malý technologický klenot, který nabízí pohodlí a klid. Až na to, že začne vydávat nepříjemné pachy.

Co dělat a jak udržet myčku nádobí bez zápachu? Díky jednoduchým krokům, jako je používání bílého octa, citronu a pravidelné hloubkové čištění, se můžete z myčky nádobí těšit ještě dlouho.

Jak udržujete myčku nádobí bez zápachu?

Přidejte jedlou sodu

Jedlá soda je snadno dostupná na trhu a snadno se používá, je účinným řešením pro odstranění nepříjemných pachů z myčky nádobí. Stačí dát do nádrže 3 lžíce jedlé sody a spustit prázdný program. Pro zvýšení účinnosti můžete před vložením nádobí do myčky přidat jedlou sodu. Nejenže udržíte myčku bez zápachu, ale také se budete těšit z lesknoucího se nádobí.

Použijte bílý ocet

Pečujte o myčku, ano… ale za nízkou cenu. Je to možné díky bílému octu. Úsporný a přírodní bílý ocet umožňuje dezinfikovat pračku a odstraňovat z ní vodní kámen s nižšími náklady. Potřebujete pouze láhev s rozprašovačem a ocet (čistý nebo mírně zředěný vodou). Před každým pracím cyklem nastříkejte přípravek do pračky.

Čtěte také  16 věcí, které můžete dělat s myčkou nádobí

Přidejte citron

Citrony jsou známé svými zdraví prospěšnými účinky a patří k ovoci, které najdete ve většině kuchyní. Kromě toho, že jsou citrony chutné a zdravé, jsou účinné i jako prostředek pro domácnost. Při použití během mytí v myčce nádobí odstraňuje zápach z myčky. Je také řešením proti plísním. Jak ji používat? Citron jednoduše rozkrojte na polovinu. Poté vložte polovinu limetky do myčky nádobí. Pro dosažení lepšího výsledku akci opakujte při každém mytí. Uvidíte, že kromě odstranění nepříjemných pachů zabráníte usazování vodního kamene ve spotřebiči.

Před mytím nádobí opláchněte

Opláchnutí mastného nádobí před mytím je často považováno za neškodnou věc, ale je to účinný způsob, jak zabránit nepříjemnému zápachu v myčce. Nedoporučuje se předem umývat všechno nádobí, protože to může způsobit, že váš účet za vodu prudce vzroste, ale připálené nádobí nebo hrnce a pánve by se měly minimálně zbavit mastnoty.

Během několika praní se v pračce mohou nahromadit škodlivé bakterie. Pravidelné hloubkové čištění jednou za měsíc je pak nezbytné, aby se zabránilo nepříjemně páchnoucím výparům.

Jak hloubkově čistíte myčku nádobí?

Jednou z příčin nepříjemného zápachu z myčky nádobí je hromadění bakterií ze zbytků mytí. Bez pravidelného hloubkového čištění se tyto zbytky usazují, což způsobuje nejen zápach, ale také nečisté nádobí.

Čtěte také  Údržba vašeho komína: pozor, je povinná každý rok!

Proto je vhodné myčku nádobí alespoň jednou měsíčně hloubkově vyčistit. Jak to děláte? Řekneme vám všechno.

Vyčistěte filtr

Začněte filtrem. V závislosti na modelu spotřebiče, který máte, se může filtr skládat z jednoho nebo dvou malých košů, které do sebe zapadají nebo jsou k sobě přišroubovány. Jednoduše je vyjměte a umyjte vodou a mýdlem. Pro účinné čištění nejprve ručně odstraňte nečistoty a zbytky jídla. Poté filtr namočte do horké vody smíchané s prostředkem na mytí nádobí. Nakonec filtr vydrhněte starým zubním kartáčkem. Nezapomeňte také vyčistit odkapávací misku mýdlovou vodou.

Vyčistěte nádrž

Při každém mytí se ve vaně hromadí plísně a bakterie z vlhkosti v místnosti. Chcete-li důkladně odstranit nepříjemný zápach, je nutné nádrž vyčistit, i když vypadá čistě. Není to složité, stačí nalít 3 sklenice bílého octa nebo posypat dno pračky jedlou sodou. Poté spusťte myčku naprázdno. Naprogramujte cyklus s nejteplejším a nejintenzivnějším ovládáním pro vyšší účinnost.

Čtěte také  Jak můžete oživit své stříbrné šperky?

Čištění mycích ramen

Po vaně je třeba se postarat o mycí ramena. Za tímto účelem vyjměte mycí ramena z myčky. Poté je prohřejte horkou mýdlovou vodou a uvolněte otvory pro stříkání párátkem, velkou jehlou nebo kartáčkem. Nezapomeňte odstranit zbytky jídla, které ucpávají otvory v mycích ramenech.

Vyčistěte těsnění

Aby byla vaše myčka účinná a bez nepříjemných pachů, měli byste také dbát na mytí těsnění. Do mísy nalijte horkou vodu a přidejte 2 lžíce jedlé sody a lžičku prostředku na mytí nádobí. K aplikaci roztoku na klouby můžete použít zubní kartáček nebo čistý hadřík. Aby měl roztok čas působit, nechte jej působit 10 minut, poté opláchněte houbou a osušte. Dávejte pozor, abyste odstranili pouze těsnění dveří.

 

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST