Jak vyčistit sklokeramickou varnou desku? 5 tipů na její renovaci

Sklokeramická varná deska je jedním z našich nejdůležitějších spotřebičů a používá se téměř denně.

Je normální, že se ušpiní. Pravidelné čištění optimalizuje jeho používání a prodlouží jeho životnost. Jak zajistit, aby vaše sklokeramická varná deska byla stejně čistá jako původně? Postupujte podle průvodce.

Pokud je znečištěný, můžete jej vyčistit do původního stavu. Ať už použijete jakoukoli metodu, měli byste nejprve dřevěnou špachtlí opatrně odstranit velké nečistoty, abyste zabránili vzniku šmouh, a poté je otřít papírovou utěrkou. Objevte tipy pro dokonalý úklid.

Použití mycího prostředku

Prostředek na mytí nádobí je velmi účinný. Navlhčete houbičku prostředkem na mytí nádobí a otřete jí keramickou skleněnou desku. Poté jej osušte utěrkou z mikrovlákna.

Čtěte také  Kotel na pelety: je opravdu lepší než plynový kotel? Řekneme vám vše!

Očistěte talíř citronem

Pokud jste se již pokusili varnou desku vyčistit a skvrny na ní zůstaly, citron je přípravek, který dokáže odstranit odolné skvrny. Vezměte citron a rozkrojte ho napůl. Talíř potřete polovinou citronu. Před čištěním houbičkou nechte talíř chvíli odpočívat. Nakonec povrch postříkejte čistou vodou a otřete čistým hadříkem, aby byl suchý.

Odstranění nečistot bílým octem

Bílý ocet je účinný čisticí prostředek. Jedná se o produkt, který bez problémů najdete všude a není drahý.

Pro použití postříkejte talíř rozprašovačem a nechte působit 10 minut. Poté jej otřete čistou houbou nebo hadříkem, abyste odstranili nečistoty. Po odstranění nečistot otřete keramickou desku vlhkou houbou a osušte ji.

Pro dosažení velmi uspokojivých výsledků je dokonce vhodné ocet předem ohřát. Lze jej použít i k čištění trouby.

Čtěte také  Nejlepší tip na čištění zrcadla bez zanechání stop (pro milovníky úklidu)

Čištění pomocí bílé barvy Meudon

Meudonská bílá je velmi jemný bílý prášek z křídových lomů. Připravte si směs 2 lžiček blanc de Meudon s 1 lžičkou vody. Tuto pastu naneste na potřísněná místa na desce. Vlhkou houbou jemně otřete desku, abyste odstranili nečistoty. Desku opláchněte a osušte hadříkem z mikrovlákna.

Sklokeramickou varnou desku tak můžete čistit bez větších obtíží. Aby vypadal jako nový, měl by se denně čistit.

Měla by být dobře udržována, aby byla zajištěna její správná funkce. Nepoužívejte ji také jako pracovní plochu. Pokud ji budete používat jako prkénko na krájení, poškrábe se.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Jana Rösslerová (@jana_rosslerova)

Použití hliněného kamene

Jílovec lze použít jako kompaktní prášek nebo pastu. Vezměte si trochu jílového kamene s houbičkou a potírejte jím desku, dokud skvrny a mastnota nezmizí. Poté jej opláchněte a otřete utěrkou z mikrovlákna. Tento čas můžete využít k leštění varné desky.

Čtěte také  Skvrna od rzi: Jaké jsou účinné tipy na její odstranění?


 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST