Jak vyrobit mini zahradní skleník? Dřevěné nebo plastové, všechno je možné!

Zjistěte, jak si vyrobit malý zahradní skleník z vlastních zdrojů.

Chtěli byste si pořídit mini skleník? Na rozdíl od velkých skleníků ponechává tato miniaturní verze na zahradě více prostoru. Pokud ji umíte dobře postavit, dodá vám i dekorativní nádech. Ale jak ho vyrobit? Podle našeho průvodce se dozvíte nejlepší tipy pro výrobu miniaturního skleníku.

Proč si vyrobit miniskleník sami?

Stavba miniskleníku má mnoho výhod.

  • Je to levnější a ekologičtější alternativa.

K výrobě mini skleníku nepotřebujete kupovat nové materiály. Stačí nasbírat několik palet nebo dřevěného odpadu a konstrukce skleníku je hotová. Můžete například sbírat dřevo ze staveniště nebo dřevo, které už nepoužívá váš soused. Tato recyklace je navíc výhodná pro životní prostředí.

  • Chrání mladé rostliny
Čtěte také  Můj fíkus ztrácí listy! Co dělat, když listy rostliny žloutnou a rostlina ztrácí listy?

Miniskleník je ideálním místem pro výsev mladých rostlin. Jsou zde všechny podmínky nezbytné pro jejich vývoj: světlo, vysoká teplota, přiměřená vlhkost atd. Proto můžete po přesazení očekávat bohatou úrodu.

  • Mini skleník zabírá méně místa
    Můžete použít plastové láhve nebo zásobníky a nainstalovat je uvnitř domu.

Kroky k vytvoření mini dřevěného skleníku

Existují různé způsoby, jak vyrobit mini dřevěný skleník. Zde představujeme dva snadno proveditelné modely.

Mini skleník ve tvaru rybí kosti

Krok 1: Shromážděte všechny zbytky dřeva, které se dají zachránit, a seskupte je podle velikosti. Ze 4 největších krokví vytvořte pilíř miniskleníku. Pak použijte další 4 kusy dřeva na střechu.

Krok 2: Zbytky dřeva, které budou tvořit rám miniaturního skleníku, obrousíte. Jakmile je to hotovo, můžete je položit na každou stranu. Nezapomeňte si nechat místo na vstupní dveře.

Čtěte také  Co je to anemokorie?

Krok 3: Nakonec položte na rám plastovou fólii a zajistěte ji tak, aby byl skleník vodotěsný. Vyberte si polykarbonátový kryt, který je účinně odolný proti povětrnostním vlivům.

Mini skleník z palet

Krok 1: Budete potřebovat celkem 13 palet. Snadno je najdete ve skladech obchodních domů.

Krok 2: Při instalaci se prvních 5 palet použije jako základna. Zbylých 5 palet slouží ke konstrukci rámu. Zbývající 3 palety budou použity na výrobu střechy. Vytvořte mírný sklon, aby voda mohla odtékat.

Krok 3: Jakmile je vše na svém místě, můžete připevnit plastovou fólii. Vždy doporučujeme používat polykarbonátové desky, protože jsou pevnější.

Krok 4: Na závěr práce vyrobte z paletových latí dveře. Váš miniskleník je připraven k použití!

Čtěte také  Jak úspěšně vysadit koriandr na zahradě?

Dobré vědět: buďte opatrní! Dřevo je materiál, který se při kontaktu s vlhkostí rychle kazí. Aby váš miniskleník vydržel déle, zvedněte konstrukci pomocí škvárových bloků tak, aby se dřevo nedotýkalo přímo země.

Jak vyrobit mini skleník na sazenice z plastových lahví?

Výroba tohoto mini skleníku pro sazenice je velmi jednoduchá, stačí vzít několik plastových lahví a rozříznout je na polovinu. Vezměte spodní část láhve a nasypte do ní směs zeminy a hlíny. Pak do něj zasaďte semínko.

Zalévejte mírně, aby byla půda mírně vlhká. Udělejte několik otvorů, aby voda mohla odtékat.

Nakonec vše přikryjte druhým koncem láhve. Každé tři dny otevřete víko, aby se skleník trochu provětral. Během několika týdnů se objeví nový výhonek a můžete přejít k přesazování.

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Zahrada