Jaký je kouzelný trik na vyčištění sporáku, aby se leskl čistotou?

Při běžném používání může dojít k rychlému znečištění sporáku v důsledku stříkajícího oleje nebo přetékající pánve.

Při běžném používání se může sporák rychle znečistit rozstřikem oleje nebo přetečením pánve. Jak můžete vyčistit sporák běžnými prostředky, které snadno najdete doma? Více informací v tomto článku.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hana Ullmannová (@uklid_bez_driny)

Čištění citronem

Citron je velmi účinný čisticí prostředek. Citron je díky obsažené kyselině citronové přírodní dezinfekční prostředek. Lze jej také použít k odstranění mastnoty a odolných skvrn z povrchu. Chcete-li vařič vyčistit citronem, posypte ho jemnou solí. K drhnutí varné desky použijte polovinu citronu. Po 5 až 10 minutách pauzy, kdy kyselina citronová působí, opláchněte varnou desku vlhkou utěrkou z mikrovlákna. Tímto způsobem se zbavíte i těch nejodolnějších nečistot.

Čtěte také  Co když bude pršet? Chytré tipy, jak se vypořádat s nadměrnou vlhkostí na zahradě

Grily a hořáky lze také čistit horkou vodou s citronovou šťávou. Namočte je do této směsi na 30 minut a poté je otřete houbou, abyste odstranili nečistoty. Před vrácením je opláchněte a osušte.

Pokud nemáte citron na čištění sporáku, můžete použít i jiné produkty.

Čištění sporáku pomocí jedlé sody

K čištění povrchů a odstraňování skvrn můžete použít také jedlou sodu. K tomu posypte sporák jedlou sodou. Jednoduše použijte vlhkou houbu a jemně ji otřete, aby se nepřichytila. Poté opláchněte vlhkým hadříkem a nechte uschnout.

Usazování nečistot můžete zabránit také tím, že varnou desku po každém použití otřete houbou namočenou v hydrogenuhličitanu a teplé vodě.

Odstraňování nečistot mýdlovou vodou

Chcete-li odstranit nečistoty, které mohou být na roštu, vložte jej do umyvadla a namočte do horké vody s několika kapkami prostředku na mytí nádobí. Poté ji otřete houbou, abyste se zbavili nečistot.

Čtěte také  Jak správně čistit pohovku v závislosti na jejím materiálu?

Chcete-li hořáky vyčistit, namočte je do vody s marseillským mýdlem. Pokud jsou hořáky velmi znečištěné, nechte je působit alespoň 2 hodiny. Vyčistěte rohy starým zubním kartáčkem a opláchněte. Nechte je zaschnout a teprve potom je vraťte na místo.

Pokud nemáte marseillské mýdlo, je účinné i černé mýdlo.

Odmaštění sporáku bílým octem

Ocet je velmi účinný čisticí prostředek. Na čištěný povrch nastříkáte bílý ocet a necháte jej působit 20 minut. Poté je vydrhněte houbou. Opláchněte a osušte sporák, aby vypadal jako nový.

Chcete-li rošty vyčistit, namočte je do misky s horkou vodou s bílým octem a hrubou solí. Vydrhněte, opláchněte a osušte.

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST