Jaký je nejlepší způsob čištění zrcadel, aby se na nich nedělaly šmouhy?

Pro účinné čištění zrcadla a prevenci vzniku nepříjemných stop doporučujeme následující tipy.

Zrcadlo je nepostradatelným doplňkem domácnosti. Zrcadlo se nejčastěji používá k péči o tělo, ale je také ozdobným předmětem. Trh nabízí různé typy zrcadel, která mohou být jednoduchá nebo hravá. Některá zrcadla mají dekorativní vzory a jiná elegantní barvy, které jim dodávají designový vzhled. Protože jsou tyto doplňky užitečné i estetické, je důležité je udržovat v čistotě. Zde jsou naše doporučení pro účinné čištění zrcadel beze šmouh.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SON – HG shop (@son_hgshop)

Jak vyčistit zrcadlo, aby nezůstaly stopy?

Nezřídka se stává, že se po vyčištění zrcadla později objeví nepříjemné stopy. To může být způsobeno použitím nesprávného výrobku nebo nesprávným postupem.

Čtěte také  13 řešení, jak se jich zbavit

Aby bylo vaše zrcadlo čisté, lesklé a úhledné, přinášíme několik praktických tipů, které fungují. Tyto staromódní triky vyžadují produkty, které snadno najdete v kuchyni i na trhu. Ušetří vás používání typických a potenciálně drahých čisticích prostředků.

Použití novin a bílého octa

K čištění a leštění zrcadla se odedávna používají noviny a bílý ocet.

V misce smíchejte 1/3 bílého octa a 2/3 teplé vody. Poté tímto roztokem namočte noviny a nakonec otřete celý povrch zrcadla.

Vyberte si brambory

Škrob obsažený v bramborách neutralizuje nečistoty a skvrny na zrcadle.

Vezměte syrovou bramboru a rozkrojte ji napůl. Potřete zrcadlo polovinou brambory a poté jej otřete hadříkem namočeným v bílém octu. Suchým hadříkem zrcadlo osušte a dodejte mu lesk.

Použití utěrky z mikrovlákna

Utěrka z mikrovlákna je speciální příslušenství pro utírání prachu a čištění citlivých povrchů.

Čtěte také  Čištění trouby: 6 přírodních a účinných tipů, jak ji vyčistit bez použití chemikálií!

Lehce navlhčete hadřík z mikrovlákna a otřete jím celý povrch zrcadla. Poté zrcadlo osušte další suchou utěrkou z mikrovlákna. Výsledek: vaše zrcadlo bude čisté a bez nevzhledných stop.

Esenciální citron

Citron se běžně používá při různých domácích pracích. Je ceněn pro své čisticí a dezinfekční schopnosti a zejména pro své rozjasňující a lesk zvyšující vlastnosti.

Po oprášení zrcadla otřete celý povrch čistým hadříkem namočeným v citronové šťávě. Nakonec zrcadlo otřete měkkým suchým hadříkem.

Použití glycerinu

Glycerin pokrývá povrch zrcadla ochrannou vrstvou, která zabraňuje zamlžování a vzniku nepříjemných stop.
Nejprve si vyčistěte zrcadlo. Vezměte měkký suchý hadřík a naneste na něj trochu glycerinu. Otřete zrcadlo hadříkem, aby se nezamlžilo.

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST