Jednoduchým trikem dodáte podlaze lesk a zanecháte ji vonící a vypadající jako nová.

Pokud jde o čištění podlahy, existuje několik jednoduchých tipů, které vám pomohou, aby vaše dlaždice vypadaly každý den jako nové.

Mnoho přírodních produktů se ukazuje jako lepší alternativa k chemickým čisticím prostředkům pro péči o podlahy. Kromě toho, že jsou účinné, jsou také šetrné k životnímu prostředí, takže nemají žádný negativní dopad na životní prostředí. Podívejte se na tyto praktické tipy, jak udržet skvělý vzhled dlaždic.

Použití esenciálního bílého octa

Bílý ocet je produkt, který je již dlouho známý svou účinností při čištění. Naše babičky ji používaly zejména k údržbě místností v domě a různých předmětů. Bílý ocet má totiž antimikrobiální a antiseptické vlastnosti. Je tedy stejně účinný jako bělidlo. Je také známý svými vlastnostmi proti usazování vodního kamene.

Čtěte také  Nejlepší tip na čištění zrcadla bez zanechání stop (pro milovníky úklidu)

Pro údržbu dlaždic tímto přípravkem si připravte kbelík s horkou vodou a přidejte asi 250 ml bílého octa. Touto směsí pak můžete podlahu vykartáčovat. Pokud jsou vaše porcelánové obklady a dlažba znečištěné vodním kamenem, je dobré použít směs bílého octa a jedlé sody. Stačí jeden litr octa a jedna polévková lžíce hydrogenuhličitanu. Tento roztok spolu s jemným kartáčováním odstraní zbytky vápna.

Dodejte dlaždicím lesk pomocí ovesných a pšeničných otrub

Použití ovesných a pšeničných otrub se neomezuje pouze na jejich četné zdravotní a kosmetické účinky. Ovesné otruby a pšeničné otruby jsou rovněž účinné při péči o dlaždice.

Čtěte také  Jak odblokovat dřez pomocí jedlé sody?

Domácí čisticí prostředek z pšeničných a ovesných otrub připravíte tak, že 1 kg pšeničných nebo 250 g ovesných otrub povaříte ve 2,5 litru vody. Po několika minutách směs přeceďte a přidejte několik kapek čpavku. Pak jednoduše vydrhněte dlaždice tímto přírodním prostředkem. Nakonec podlahu vyčistěte mopem.

Odmaštění podlahy vodou z vaření brambor

Pokud chcete podlahu odmastit, měli byste vědět, že voda z vaření brambor účinně obnovuje její lesk. Kromě toho je šetrnější k vaší dlažbě než chemické čisticí prostředky. Bramborové hlízy jsou totiž bohaté na škroby, které mají lepší odmašťovací vlastnosti než prostředek na mytí nádobí.

Chcete-li vyčistit podlahu tímto roztokem, jednoduše nalijte horkou vodu na vaření na podlahu. Poté jej nechte 15 minut působit a pak podlahu vydrhněte kartáčem. Nakonec podlahu opláchněte, abyste odstranili zbytky mastnoty.

Čtěte také  Kdy je třeba v chladných dnech otevřít okna, aby se místnosti správně větraly?

Použití černého mýdla

Černé mýdlo je také 100% přírodní a ekologický produkt, který účinně odstraňuje odolné skvrny a nečistoty z dlaždic a zároveň zabraňuje jejich stále větší poréznosti. K tomu přidejte jednu polévkovou lžíci černé mýdlové pasty do 5 litrů vody. Poté přidejte několik kapek citronového esenciálního oleje, abyste roztoku dodali trochu svěžesti. Tuto mýdlovou vodu pak můžete použít k čištění dlaždic.


 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST