Kterých 10 druhů zeleniny koupíte jednou a pěstujete je stále dokola?

Pokud máte doma miniaturní zeleninovou zahrádku, podívejte se na několik druhů zeleniny, které můžete vysadit později.

V dnešní době nepotřebujete k pěstování zeleniny velký prostor. Malou zeleninovou zahrádku si můžete pořídit, i když bydlíte v bytě. Nevíte však, která zelenina může růst v květináči? Zde je deset nápadů na zeleninové zahrady, které můžete mnohokrát recyklovat.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par bunnygarden.cz (@bunnygarden.cz)

Pórek

Bílou část pórku si po uvaření schovejte na zeleninovou zahrádku. Za tímto účelem vložte kořen na několik dní do vody, dokud se neobjeví mladý výhonek pórku. Poté ji můžete zasadit do květináče na zeleninové zahradě.

Česnek

Vezměte několik stroužků česneku a zasaďte je do květináče naplněného zeminou. Nemusíte ji zalévat příliš často, stačí jednou týdně. Po jednom až dvou měsících se objeví růst. Pak si ponechte pouze zelenou část rostliny a počkejte několik měsíců, než dozraje.

Čtěte také  Jakou rychle rostoucí stálezelenou rostlinu zvolit do zahrady? Naše top 3!

Celer

Pokud se chcete vyhnout celeru s obsahem pesticidů na trhu, je načase si nějaký zasadit. Za tímto účelem vložte jádřinec celeru do nádoby. Nádobu dejte na okno, dokud se nenarodí nový výhonek.

Ginger

Zázvor dorůstá déle. Trvá téměř rok, než se objeví nový snímek. Pro výsadbu zatlačte kořen do vlhké půdy.

Cibule

Stejně jako u předchozí rostliny musíte být trpěliví, abyste získali výhonek cibule. Stačí si ponechat kořen cibule. Okamžitě ji zasaďte do květináče a počkejte celou sezónu, abyste si mohli vychutnat plody.

Basil

Bazalka je základní ingrediencí při vaření. Chcete-li ji po použití znovu použít, ponechte si několik stonků a vložte je do nádoby s vodou. Po 7 dnech kořeny vyrostou a poté je můžete zasadit do květináče. Pamatujte, že bazalka potřebuje místo s dobrým slunečním světlem.

Čtěte také  Co zasít nyní a co zasadit na záhony pro sklizeň na podzim a v zimě?

Koriandr

Vezměte jeden nebo dva listy koriandru a namočte je do sklenice vody. Každé dva dny vyměňte vodu, abyste urychlili růst kořenů. Až se objeví, přesuňte koriandr zpět do zahrady.

Zelená cibule

Zelená cibule se pěstuje stejně snadno jako pórek. Kořeny jednoduše uložte a namočte je do sklenice vody. Po pěti dnech namáčení se objeví nová generace zelené cibule.

Římský salát

Vezměte jádro salátu a vložte je do nádoby. Na dno nádoby přidejte trochu vody. Poté ji dejte na nějakou dobu na slunce. Nezapomeňte často měnit vodu, abyste optimalizovali její růst. Na křehký salát si počkejte několik týdnů.

Čtěte také  Slimáci tyto rostliny milují: použijte je jako okraj záhonu k ochraně zeleniny.

Bock Choy

Při pěstování bock choy postupujte stejně jako u salátu. Můžete ho umístit na okno v kuchyni a vnést tak do místnosti svěží nádech.

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Zahrada