Kvetoucí tráva: nyní můžete vysadit podzimní modrou trávu

Vyberte si tuto květinu pro podzimní výzdobu zahrady.

Hledáte květinu, která je krásná a sladce voní? Pak si vyberte podzimní zvonek. Jejich pěstování je velmi snadné, protože je můžete zasadit sami, i když nemáte žádné zahradnické zkušenosti. Navíc si tyto květiny příliš nevybírají půdu. Více informací najdete v tomto článku.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Tereza Černická (@terezacernicka81)

Co je podzimní modrásek (Liriopa muscari)?

Tato rostlina patřící do čeledi fylodovitých má mnoho názvů: podzimní modřenec, podzimní barborka, podzimní borůvka nebo podzimní zvonek. Stejně jako orchideje se řadí mezi okrasné květiny.

Pocházejí z východní Asie, protože v této části asijského kontinentu rostou v hojném počtu. Ve skutečnosti se vyskytují téměř všude, v lese, na zalesněných svazích apod.

V zahraničí se často vyskytují v parcích nebo japonských zahradách. Krása a nádhera těchto květin povznese každou zahradu. Fialové květy ve tvaru gejzíru poznáte okamžitě.

Čtěte také  Podzimní řez levandule: jak a kdy ho provádět?

Jaké jsou vlastnosti této rostliny?

Podzimní borůvky jsou vytrvalé rostliny, které na podzim bohatě kvetou. Tyto rostliny mohou v dospělosti dosáhnout výšky 30 až 40 cm.

Mají květy v listových hroznech s tlustými, lesklými listy. Tyto trvalky jsou ideální pro venkovský styl. Na zemi tvoří plátna a kvetou zejména na podzim. Fialové květy jsou nádherným doplňkem zahrady. Po tomto období však postupně mizí.

Každý z ostnatých stonků nese nespočet květů, které vyrůstají mezi listy. Díky bohatému kvetení může podzimní modřenec vydržet ještě několik týdnů. Někdy dokonce kvete až do konce září.

Proč si vybrat podzimní bluegrass?

Vzhledem k mnoha výhodám se již mnoho soukromých osob rozhodlo pěstovat na svých zahradách podzimní modrou trávu.

Čtěte také  Podzimní mulčování: jaký typ zvolit, jak a kdy ho aplikovat?

Tato rostlina zaujme především na první pohled. Pokud ji vysadíte na zahradě, vaši hosté si jí jistě nevšimnou. Její krása, barva a vůně jsou mezi zahrádkáři stále oblíbenější.

V posledních letech bylo zaznamenáno, že tyto květiny rostou v mnoha soukromých zahradách a veřejných parcích. Jsou vhodné zejména v případě, že si chcete osvojit japonský styl.

Další výhodou této rostliny je, že není náročná na údržbu. Těmto květinám se daří i ve velmi drsných podmínkách, které by většina rostlin nevydržela.

Lze ji snadno vysadit pod stromy, na okraj záhonů, do okrasných květináčů nebo dokonce do skalky. Můžete ji však použít i k ozdobení okrajů zahradních cest, okrajů náspů nebo vodních prvků.

Kam vysadit podzimní borůvky?

Tato trvalka je vhodná pro různá stanoviště. Lze ji vysadit na zahradě, ale hodí se i do květináče na balkoně nebo terase. Nejlépe na slunném místě. Tyto květiny však dobře přežívají na stinném místě. Dbejte také na to, aby rostliny byly od sebe vzdáleny 15 až 20 cm.

Čtěte také  Kdy a jak správně stříhat rajčata pro šťavnaté plody?

Jaký typ půdy je pro tuto rostlinu vhodný?

Obecně lze říci, že podzimní zvonek může růst v jakémkoli typu půdy. Daří se jí však v poměrně kyselé půdě nebo v půdě pro pěstování v květináčích. Květům se nejlépe daří v půdě bohaté na organické látky.

Požadavek na vlhkost

Modrá tráva nesnáší nadměrnou vlhkost. Čas od času je však třeba je zalévat, zejména ke konci letní sezóny. V té době se připravují na období květu.

Zvonky rostou samy

Pro dosažení nejlepších výsledků počkejte s přesazováním trsů z předchozího roku až do jara. Tímto způsobem zjistíte, že rostliny rostou samy.

 

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Zahrada