Lesklá podlaha: nejlepší tipy pro lesklou podlahu bez námahy

Krásná parketová podlaha vnáší do místnosti autentičnost, šarm, eleganci a teplo.

Jako každý dekorativní prvek však ztrácí svou krásu, jakmile se zašmodrchá. Existují různé způsoby, jak zabránit ztrátě lesku a opotřebení podlahy. Po naolejování nebo navoskování ho můžete také vyleštit. Jak ale můžete zajistit, aby se vaše podlaha leskla bez námahy a aby vypadala dobře? Čtěte dále.

Správné čištění podlahy

Nejprve musí být podlaha dokonale čistá, než ji můžete leštit. Tento první krok je zásadní. Ale jak to udělat? Nejprve je třeba podlahu vysát, aby se odstranil prach. Vyvarujte se však poškrábání podlahy. Poté naplňte dva kbelíky vodou (jeden čistou vodou na oplachování a druhý teplou vodou s vybraným čisticím prostředkem). Nakonec použijte dobře vyždímaný mop, hadry a mop. Buďte opatrní! Podlahu příliš nenamáčejte.

Čtěte také  7 tipů pro optimalizaci praní v pračce

Po provedení těchto úkonů můžete podlahu vysušit sami nebo počkat, až uschne sama. Pak můžete zapracovat na lesku.

Vyleštěte podlahu pomocí včelího vosku

Chcete-li omezit riziko poškození podlahy, můžete použít přírodní produkty, které jsou stejně účinné, například včelí vosk. V případě potřeby můžete křehký nábytek a předměty před projektem uložit na vhodné místo.

Vezměte si hadřík nebo ovčí kůži a naneste vosk přímo na podlahu. Můžete se otírat dokola. Pokud máte velkou plochu podlahy, může to být zdlouhavý proces, ale je to jeden z nejúčinnějších. Včelí vosk seženete bez problémů ve specializovaných obchodech, v supermarketech nebo na specializovaných internetových stránkách.

Čištění podlahy octem a esenciálním olejem

Čistící ocet je jedním z produktů, které můžete použít v mnoha situacích. Je vhodný pro pračku, čištění podlahy a dřevěných dveří. Proto byste je měli mít vždy doma. Navíc se dá snadno kombinovat s dalšími produkty, jako jsou esenciální oleje.

Čtěte také  Chcete zvýšit účinnost mycího prostředku? Použijte tento skvělý tip!

Pomocí několika kapek esenciálního oleje a octa tak můžete jednoduchým, rychlým a úsporným způsobem vyleštit podlahu a zároveň zlepšit kvalitu vzduchu ve vaší domácnosti. Zde jsou uvedeny kroky, které je třeba dodržet při používání tohoto čisticího prostředku:

  • Do nádoby dejte 1/3 šálku octa (asi 83 ml).
  • Přilijte 1 šálek vody (250 ml).
  • Přidejte 15 kapek esenciálního oleje s vůní podle vašeho výběru: pomeranč, citron, máta, levandule atd.

Po smíchání všeho dohromady získáte přírodní a účinný čisticí prostředek na podlahu.

Čištění dřeva olivovým olejem

Dalším jednoduchým a účinným domácím prostředkem na čištění dřevěných podlah je kombinace čisticího octa a olivového oleje. Směs octa a oleje je ideální pro leštění podlahy a hloubkové čištění. Měli byste postupovat následovně:

  • V nádobě smíchejte 4 polévkové lžíce oleje (asi 60 ml).
  • Přidejte 2 lžíce čisticího octa. Můžete také použít 20 ml bílého octa.
  • Přidejte 2 šálky vody, což odpovídá 500 ml.
Čtěte také  8 jednoduchých tipů, jak odstranit plíseň z lednice

Smícháním všeho dohromady získáte velmi účinný domácí přípravek, díky kterému se vaše podlaha bude bez námahy lesknout.

Závěrečná poznámka

Závěrem lze říci, že ať už používáte přírodní produkty nebo specializované přípravky, můžete svou podlahu lesknout bez námahy. Když už znáte ty nejlepší tipy, na co ještě čekáte?

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST