Máte doma šváby? Umístěte si tuto rostlinu do svého domova a už je nikdy neuvidíte!

Váš domov není nikdy v bezpečí před napadením šváby. Tento hmyz má rád zejména teplá a vlhká místa.

Do vašeho domova vnikají otvory. Ačkoli mohou vypadat neškodně, jsou obvykle nechutné. Mohou také nepřímo způsobovat problémy, jako je astma a přenos nemocí. Abyste se vyhnuli všem rizikům, je nejlepší se těchto malých potvor co nejdříve zbavit. Řekneme vám vše o rostlině, která je může vyplašit.

Vavřínové listy: přírodní a účinný prostředek na odpuzování švábů

Vavřínové listy jsou ideální zbraní, jak se zbavit švábů, kteří napadnou váš domov. Již není nutné utrácet spoustu peněz za chemické insekticidy. Nejenže jsou někdy neúčinné, ale nejsou ani šetrné k životnímu prostředí.

Čtěte také  Jak odmastit pánve bez použití mycího prostředku?

Pokud se však rozhodnete použít bobkové listy, budete moci dosáhnout účinných výsledků a zároveň chránit planetu. Nehledě na to, že to nijak neovlivní váš rozpočet.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bylinkohry (@bylinkohry)

Je však třeba zdůraznit, že tato rostlina je nedokáže zabít. Jen je to odradí. Vůně bobkového listu je pro šváby nesnesitelná. Stačí umístit několik větviček do každého koutu vašeho domova a účinek se dostaví.

Upřednostňujte také pokoje, kde je velké množství jídla. Tato místa jsou velmi oblíbená u švábů. Tímto způsobem se nebudou snažit na tato místa vrátit.

Další techniky odstraňování švábů z domova

Je důležité vědět, že použití bobkového listu není jediným způsobem, jak se švábů zbavit. Existují i další přírodní způsoby, jak se hmyzu zbavit. Patří mezi ně jedlá soda a bílý ocet. Tento seznam však zdaleka není úplný. Seznam prostředků doplňuje také okurka a eukalyptový éterický olej.

Čtěte také  Jaké květiny vysadit na podzim? Cibuloviny, trvalky a letničky je nejlepší vysazovat v září a říjnu!

Jedlá soda: přírodní alternativa, jak se rozloučit se šváby

Jedlá soda je již známá jako univerzální produkt, protože se používá především k čištění špinavého prádla. Lze jej použít i k čištění vodovodních kohoutků, nádobí a dřezu. A je to vynikající prostředek proti švábům. Švábi považují jedlou sodu za potravu. Čím více však jedí, tím více jsou dehydratovaní a tím více umírají.

Boj proti švábům: bílý ocet jako alternativa jedlé sody

Stejně jako jedlá soda je i bílý ocet produktem, který by měl mít doma každý. Používá se především k čištění špinavého prádla a nádobí. Na druhou stranu zápach, který vydává, také odrazuje nejen šváby, ale i další škůdce. Vezměte rozprašovač a nastříkejte bílý ocet do rohů, které mohou přitahovat šváby.

Čtěte také  Zde je 6 míst, kam byste měli dávat sůl na čištění.

 

 

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST