Mravenci na zahradě ničí úrodu: babiččiny tipy, jak se jich snadno zbavit

Hemží se vaše zahrada hmyzem, například mravenci, kteří mohou škodit vašim plodinám? Chraňte je těmito staromódními metodami.

Vaše zahrada je zdrojem potravy pro různý hmyz. Někteří z nich jsou neškodní, jiní, například mravenci, mohou být pro vaše plodiny škodliví. Pokud však již k invazi došlo, je možné se jich zbavit. Existuje několik velmi účinných a přirozených metod, jak zabránit tomu, aby tento hmyz ničil vaši zeleň.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JakPěstovat.cz (@jakpestovat)

Mravenci, ničivý hmyz

Mravenci mohou být pro vaši zahradu velmi škodliví. Jsou známé tím, že ničí rostliny a úrodu. Dokonce jdou tak daleko, že zpustoší některé stavby ve vaší zeleni. K invazi hmyzu dochází obecně velmi rychle, proto je důležité jednat rychle, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením.

Čtěte také  Jak úspěšně vysadit koriandr na zahradě?

Na druhou stranu existuje ještě jeden druh hmyzu, který se vyskytuje společně s mravenci. Jedná se o mšice. Ty jsou známé tím, že pohlcují vlhkost z rostlin, což je prakticky zabíjí. Kromě toho vylučují cukr, který láká mravence.

Příprava smrtícího chilli koktejlu

Chilli je ideální zbraní proti mravencům, ale také proti mšicím. Nefunguje však sám o sobě. Aby byl koktejl plně účinný, musíte si připravit malý koktejl. Recept spočívá ve smíchání 100 g čerstvě namletého chilli v 1 litru vody. Po přefiltrování roztoku jej stačí zředit v 5 litrech mýdlové vody. Chcete-li to vyzkoušet, nalijte nejprve několik kapek na několik listů a pozorujte účinky koktejlu. Rostlina může také shořet kvůli síle směsi.

Čtěte také  Jak podpořit žížaly v zeleninové zahradě? 5 tipů, které objevíte

Pokud zjistíte, že chilli je pro vaši úrodu velmi agresivní, můžete vždy zvolit česnek. Příprava je jednoduchá, protože stačí louhovat 200 g česneku v 1 litru vody po dobu čtyř dnů. Poté odeberte 250 ml roztoku a zřeďte jej v 10 litrech vody. Dobře promíchejte a nalijte přípravek na rostliny, abyste odpudili mravence.

Současně vysazujte aromatické rostliny

Mravenci mají velmi vyvinutý čich. Proto nemají rádi některé aromatické rostliny. Využijte této slabiny a zasaďte mátu peprnou nebo hřebíček v blízkosti školky. Citronová tráva a levandule jsou také lepší alternativou ochrany plantáže před invazí mravenců.

Zaměření na křídový prach

Jedlá soda je produkt, který mravenci nesnášejí. Přesto se z ní vyrábí křída. Stačí křídu rozdrtit, až se z ní stane prach. Posledním krokem je posypání rostlin. Tímto způsobem se nemusíte obávat, že by mravenci napadli vaši úrodu. A díky odpuzujícímu účinku jedlé sody se k ní už neodváží přiblížit ani slimáci.

Čtěte také  Jak pomocí prášku do pečiva nadobro vyhnat mravence ze zahrady?

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Zahrada