Myčky nádobí: 6 chyb, kterých je třeba se vyvarovat

Myčka nádobí vám každý den usnadní život a ušetří čas.

Jednoduše vložte špinavé nádobí do myčky, přidejte mycí prostředek, stiskněte tlačítko a je hotovo! Chcete-li udržet svůj stroj v dobré kondici a plně využít jeho výhod, měli byste se vyvarovat těchto 6 častých chyb.

Ukládání nádobí plného nečistot

Nemůžeme to dostatečně zdůraznit: s myčkou nádobí byste neměli zacházet jako s odpadkovým košem! Pokud do myčky vložíte nádobí s velkým množstvím zbytků jídla, filtry myčky se rychle ucpou. A po nějaké době se může stát, že vypouštěcí čerpadlo zanesené a zablokované těmito prvky neodvádí špinavou vodu tak, jak by mělo.

Na druhou stranu je tento spotřebič určen k mytí opravdu špinavého nádobí! Tyto modely jsou obvykle vybaveny senzorem, který zjišťuje míru znečištění. To umožňuje přizpůsobit pořadí mytí stupni znečištění. Proto se nedoporučuje předmytí ve vodovodní vodě. Před vložením nádobí do myčky jednoduše seškrábněte zbytky potravin nebo jiných obalů.

Čtěte také  16 věcí, které můžete dělat s myčkou nádobí

Pokud není nádobí příliš znečištěné, bude myčka nastavena na nízkou intenzitu mytí. To znamená, že odolné skvrny nebudou odstraněny. Navíc to není vůbec šetrné k životnímu prostředí, protože spotřebujete více vody, než je nutné.

Položení příborů obráceně

To je jedna z chyb, které byste s myčkou neměli dělat, protože ne vždy víme, jak na to! Především se vyhněte řazení příborů podle typu (vidličky s vidličkami, lžíce se lžícemi atd.). Při mytí se příbory stejného tvaru tlakem vody slepí. To znamená, že mytí nebude tak kvalitní a voda nebude správně cirkulovat. Co se týče směru, lžíce a vidličky by měly být hlavou nahoru, na rozdíl od ostří nožů, které by mělo směřovat dolů. Tímto způsobem se vyhnete pořezání při vyprazdňování stroje.

Čtěte také  Jakých je 5 tipů na čištění roštů trouby, aby vypadaly jako nové?

Křehké nádobí umístěte na dno a velké nádobí doprostřed.

Hrnce, pánve a velké nádobí by se neměly umisťovat do středu myčky, pokud nejsou jedinými položkami v myčce. Pokud uděláte tuto chybu, tyto předměty zachytí vodu a mycí prostředek, což ztíží mytí ostatního nádobí. Místo toho byste je měli umístit do nejnižší přihrádky nebo na bok stroje. Křehké nádobí (skleněné apod.) neumisťujte na dno myčky, kde je největší tlak a teplo. Místo toho použijte horní koš na tyto křehké předměty.

Použití mycího prostředku místo tablet

Abyste udrželi nádobí čisté a myčku v dobré kondici, měli byste používat pouze přípravky vhodné pro tento spotřebič. Nepoužívejte proto mýdlo na mytí nádobí, i když vám došly čisticí tablety. Mýdlo na mytí nádobí má tendenci příliš pěnit, což někdy způsobuje přetečení myčky. Proto je lepší používat tablety.

Čtěte také  Jak vyčistit myčku, aby nezapáchala?

Zanedbání čištění filtrů

Jednou za měsíc se doporučuje důkladné čištění pomocí jedlé sody a bílého octa. Po každém použití také vyprázdněte a vyčistěte filtr. Předejdete tak mnohonásobným poruchám a zklamání z praní!

Spotřebič vyprázdněte ihned po umytí

Tím umožňujete vznik skvrn. Proto příliš nespěchejte a nechte nádobí několik minut vychladnout a oschnout!

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST