Naše tipy pro praní sprchového závěsu

Z hygienického hlediska je důležité sprchový závěs pravidelně udržovat.

Musíte ji vyčistit, aby opět vypadala čistě. Jaké tipy můžete použít při praní sprchového závěsu? Soustřeďte se!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanytol CZ (@sanytol_cz)

Praní sprchového závěsu bělidlem

Bělidlo je dokonalý čisticí prostředek, který by ve vaší domácnosti neměl chybět. Lze jej totiž použít k odstranění plísně ze sprchového závěsu. Chcete-li ji použít, musíte nejprve záclonu odepnout z kolejničky a vložit ji do pračky. Pokud se jedná o plastovou koupelnovou vložku, podložte ji dvěma nebo třemi ručníky, aby se nezničila.

Poté do ohřáté vody nalijte půl šálku bělidla a půl šálku pracího prostředku. Směs protřepejte, dokud nebude homogenní, nalijte ji do zvedacího stroje a zapněte jej. Po několika minutách vyjměte záclonu z pračky a vložte ji na 15 minut do sušičky na nízký stupeň a poté ji znovu pověste.

Čtěte také  Jak odmastit pánve bez použití mycího prostředku?

Čištění sprchového závěsu bílým octem

Bílý ocet lze použít také k odstranění skvrn od plísně z plastového sprchového závěsu. Na začátku proveďte běžné praní záclony v teplé vodě v pračce se dvěma ručníky. Během plnění přidejte do závěsu půl šálku pracího prostředku a půl šálku jedlé sody. Nakonec proveďte první máchání bílým octem a předtím, než pračka záclonu roztočí, ji vyjměte a nechte uschnout na vzduchu.

Čištění sprchového závěsu pomocí jedlé sody

Jedlá soda je produkt, který má řadu využití. Ve skutečnosti vám pomůže odstranit skvrny, mastnotu a plíseň z koupelnového závěsu. Záclonu nejprve jemně vyperte v pračce při teplotě 30 °C. Během praní přidejte ½ šálku jedlé sody. Nakonec sušte koupelnový závěs na čerstvém vzduchu, nikoli v sušičce.

Čtěte také  4 užitečné tipy, jak vyprat přikrývku, která se nevejde do pračky

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST