Nebezpečí pro kočky, pokud opustí dům, proto buďte velmi opatrní.

kočky

V tomto článku uvedeme nebezpečí, kterým jsou kočky vystaveny pokaždé, když opustí dům.

Pro jeho bezpečnost je důležité, abyste na něj neustále dohlíželi a zabránili mu chodit ven samotnému.

Nebezpečí pro kočky při odchodu z domu

Kočky díky své zvědavé povaze rády pozorují každý detail kolem sebe. Zároveň si vždy uvědomují své okolí. Z tohoto důvodu mnoho lidí považuje za dobrý nápad pustit je z domu. To by jim umožnilo zachovat si přirozené instinkty a lépe se seznámit s okolím.

Podle odborníků však existuje reálné riziko, když necháte kočky volně pobíhat po ulicích. To je vystavuje závažným onemocněním, z nichž některá mohou být smrtelná. Patří mezi ně virus kočičí imunodeficience neboli FIV, který je podobný viru HIV u lidí. Kromě toho existuje také vzteklina, která může vést k úmrtí, pokud kočka ještě není očkovaná.

Čtěte také  Kaštany: Jak odstranit jejich druhou slupku po uvaření? Odpovězte zde!

Nejen to, tyto kočky mohou být vystaveny i dalším nemocem, jako je kočičí leukémie, kočičí infekční peritonitida, blechy, klíšťata, střevní červi a plísňové infekce. Jsme si však vědomi toho, že je někdy obtížné udržet kočku doma. Proto vám poskytneme několik tipů, jak udržet kočku doma.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Eliška Ráboňová (@eliskarabonova)

Tipy, jak udržet kočku doma

Aby kočka chtěla zůstat doma, musíte ji především stimulovat. Za tímto účelem můžete po celém domě instalovat hry a příslušenství. Tímto způsobem nebude trpět úzkostí, nudou nebo obezitou.

Pak ho můžete nechat běhat na terase nebo na zahradě, ale musíte dávat velký pozor, aby se nedostal dál. Toho lze dosáhnout umístěním malého vodítka nebo ochranného zařízení. Neměli byste však zapomínat, že toto zvíře je velmi mrštné. Proto může snadno uniknout vaší pozornosti.

Čtěte také  8 způsobů, jak znovu použít kávovou sedlinu, místo abyste ji vyhodili do koše!

Před přijetím kotěte byste se měli ujistit, že snese váš životní styl. Pro zaneprázdněné lidi může být obtížné najít si čas na kočku. Zvíře potřebuje velkou pozornost a péči.

Obsah

Davida

David je šéfredaktorem serveru Naturama.cz. Jeho úkolem je motivovat a vést redakční tým k vytváření kvalitních a aktuálních informací o všech oblastech života v domácnosti a zahradničení.
David je také velkým milovníkem přírody a vždy se snaží být v kontaktu s přírodním prostředím. Je členem místního ochranářského spolku a angažuje se v boji za ochranu a zmírnění klimatických změn.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Správy